Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

ŁKS „ostatnie starcie”...(?)

Piłkarze ŁKS Łomża w środowym sparingu zremisowali z Orłem Kolno 1 : 1. Jako pierwsi gola strzelili goście. W 64 minucie gry piłkę do bramki ŁKS-u posłał Robert Krzywda. Na wyrównanie trzeba było poczekać niemal 20 minut. W 82. minucie wyrównał Tomasz Chludziński. Sparing oglądało około 50 osób. Być może był to ostatni mecz ŁKS-u. Choć ligowe rozgrywki startują już na początku sierpnia w dalszym ciągu nie wiadomo w której lidze i czy w ogóle ŁKS w tym sezonie zagra. Na najbliższy piątek kurator obligowany prawem zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

ŁKS Łomża zagrał w składzie: Myśliński, Dembski, Tarnowski, Urban, Nagórski, Walędziewski, Cychol, Trzaska, Antolak, Brzozowski, Chludziński, i na zmianę Sidakiewicz za Walędziewskiego i Remiszewski za Brzozowskiego

ŁKS Łomża jak i wczorajszy jego przeciwnik Orzeł Kolno mieli spotykać się na boiskach piłkarskiej III ligi grupa: podlasko-warmińsko-mazurska. Niestety PZPN, ze względów formalnych – niekompletność złożonego wniosku i brak opłaty – odmówił klubowi z Łomży wydania licencji na ten poziom rozgrywek. Nie wiadomo także czy piłkarscy działacze zgodzą sie na dopuszczenie drużyny do jakichkolwiek rozgrywek. PZPN uzależnia to od uregulowania zobowiązań klubu wobec związku. 

Borykającym się od kilku lat z problemami organizacyjnymi i finansowymi ŁKS-em Łomża od niemal pół roku (od początku lutego) kieruje wyznaczony przez sąd kurator Wincenty Wybranowski. To on m.in. zgłaszał klub do rozgrywek piłkarskich...
Kurator na najbliższy piątek zwołał Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Podczas spotkania ma - przed najwyższą władzą w ŁKS Łomża - złożyć sprawozdanie ze swojej dotychczasowej działalności. Głównym punktem Walnego jest natomiast wybór nowego zarządu Klubu.
Zgodnie z artykułem 30 Prawa o stowarzyszeniach kurator jest obowiązany do zwołania w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy (od powołania go – dop.red.)  walnego zebrania członków (zebrania delegatów) stowarzyszenia w celu wyboru zarządu. Artykuł 31. tej ustawy mówi, że na wniosek organu nadzorującego (czytaj Prezydenta Łomży) sąd wydaje postanowienie o rozwiązaniu stowarzyszenia, w razie gdy: liczba członków stowarzyszenia zmniejszyła się poniżej liczby członków wymaganych do jego założenia – czyli 15 osób, bądź gdy stowarzyszenie nie posiada przewidzianych w ustawie władz (czyli m.in. zarządu) i nie ma warunków do ich wyłonienia w okresie nie dłuższym niż rok.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego ma rozpocząć się w piątek o godz. 17.00 w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży przy ul. Akademickiej 14.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę