Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Złota Liga w Rzymie – Anna Rostkowska na „piątkę”.

Główne zdjęcie
Reprezentantka Polski w biegu na 800m Anna Rostkowska. (fot. Piotr Rostkowski)

Anna Rostkowska z klubu ATHLETICS Jakać Młoda zajęła piąte miejsce w biegu na 800 metrów podczas rozgrywanego w piątkowy wieczór na Stadionie Olimpijski w Rzymie Golden Gala – trzecim z serii sześciu mityngów Złotej Ligi IAAF. Na zawodach tych spotkali się najlepsi lekkoatleci świata. Anna Rostkowska dystans pokonała w 2:00,57 i jest to jej najlepszy tegoroczny wynik. - Bieg rozgrywany był w średnim tempie. Cieszy szybki finisz Ani i to, że w biegu wyprzedziła między innymi aktualną mistrzynię świata, Kenijkę Janeth Jepkosgei – podkreśla Piotr Rostkowski, trener zawodniczki klubu ATHLETICS. Rywalizację wygrała Amerykanka Maggie Vessey wynikiem 2:00,13.

Piotr Rostkowski: - Tradycyjnie w lipcu staramy się wypełnić wskaźnik Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na imprezę mistrzowską. Tym razem są to mistrzostwa świata w Berlinie, które odbędą się w dniach 15 – 23 sierpnia. Pomimo kilkukrotnego uzyskania wskaźnika B (2:01,30) i ważnego wskaźnika A z ubiegłego roku (2:00,00) Ania musi potwierdzić wysoka dyspozycję startową jeszcze raz i uporać się z barierą 2 minut.
Pomimo problemów związanych ze szkoleniem i startami jesteśmy dobrej myśli. Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku uda się nam zorganizować udział w  mityngu Złotej Ligi – na Stade de France w Paryżu w najbliższy piątek i tam uzyskać kwalifikację do Berlina. W międzyczasie planujemy trening w Szklarskiej Porębie i Spale oraz udział w mistrzostwach Polski w Bydgoszczy (31.07 – 2.08).

Serdecznie dziękujemy naszym kibicom za szczere wsparcie oraz firmie EUROPOCHETTE POLSKA za pomoc w finansowaniu przygotowań.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę