Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Stadion ŁKS-u będzie na I ligę...

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać łomżyński stadion

Po ponad czterech miesiącach od wyłonienia wykonawcy władze miasta podpisały umowę na dokończenie modernizacji stadionu przy ul. Zjazd w Łomży. Inwestycja warta niemal 18 mln zł ma w większości ma być sfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2007-2013. Pracownicy firmy MARK-BUD na stadionie mają pojawić się jeszcze w lipcu. Zgodnie z informacją ratusza mimo znacznie późniejszego niż zakładano rozpoczęcia prac, stadion ma zostać zmodernizowany zgodnie z pierwotnym planem do połowy grudnia przyszłego roku.

Opóźnienia w podpisaniu umowy na rozpoczęcie prac na stadionie związane były koniecznością poprawienie przez ratusz dokumentacji składanego do Urzędu Marszałkowskiego wniosku o jej dofinansowanie. Modernizacja stadionu jest jedną z czterech inwestycji na terenie miasta znajdujących się na tzw. liście projektów kluczowych RPO. Na remont stadionu z funduszy unijnych Łomża otrzyma 11 mln zł.  Wybrana w przetargu oferta opiewa na kwotę 17.967.674,16 zł zł.
Warto przypomnieć, że w trakcie procedury przetargowej z dokumentacji władze miasta wykreśliły planowaną wcześniej budowę pełnowymiarowego, oświetlonego boiska ze sztuczną nawierzchnią, ale władze miasta zapewniają, że i ta część inwestycji zostanie zrealizowana.

Drugi etap modernizacji stadionu obejmuje budowę m.in. budynku zaplecza sportowego z szatniami, pomieszczeniami sprawozdawczymi i technicznymi, zadaszonych trybun na 1760 miejsc oraz trybuny dla VIP-ów, 8-torowej tartanowej bieżni z urządzeniami lekkoatletycznymi, kortów tenisowych o nawierzchni z trawy syntetycznej oraz oświetlenia płyty boiska głównego przy pomocy agregatów prądotwórczych. Zamontowana zostanie również tablica wyników z zegarem.

Przy tej okazji warto dodać, że ŁKS Łomża, który jeszcze nie tak dawno walczył z zespołami z zaplecza piłkarskiej ekstraklasy, teraz ma kłopoty z załapaniem się do rozgrywek trzeciej (dawnej czwartej) ligi. Komisja Licencyjna Podlaskiego Związku Piłki Nożnej dała ŁKS-owi tydzień na  uzupełnienie złożonej w związku dokumentacji. Klub nie zdołał się uwolnić od kłopotów finansowych. Brakuje koniecznych zaświadczeń  o niezaleganiu w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Urzędzie Skarbowym. ŁKS jest taż dłużnikiem samego PZPN-u.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę