Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Medal w Ameryce

Główne zdjęcie
Aleksandra Zajkowska (fot. archiwum)

Srebrny medal wywalczyła Aleksandra Zajkowska zawodniczka Łomżyńskiego Klubu Karate podczas odbywających się w sobotę w Nowym Jorku 14. Otwartych Mistrzostwach Ameryk w Karate Kyokushin. W finale Ola spotkała się ze swoją koleżanką z kadry narodowej Martą Lubos (obie mają reprezentować Polskę na sierpniowych Mistrzostwach Świata w Tokio). Po raz kolejny pojedynek pomiędzy tymi zawodniczkami był bardzo zacięty, i po dogrywkę sędzia maty wskazał na przeciwniczkę Oli jako zwyciężczynię – relacjonuje Dariusz Syrnicki prezes ŁKK.

W Mistrzostwach Ameryk w Karate Kyokushin Polskę reprezentowało 12 osób. Zawodniczka Łomżyńskiego Klubu Karate Aleksandra Zajkowska. Łomżynianka startowała w kategorii kumite (walki) juniorek, bez podziału na kategorie wagowe. W ćwierćfinale spotkała się z reprezentantką Kanady, z którą rok temu przegrała pojedynek o wejście do finału, późniejszą triumfatorką tamtych zawodów. Tym razem Ola nie dała szans przeciwniczce pokonując ją jednogłośnie po pierwszej rundzie. Również walka półfinałowa zakończyła się po pierwszej rundzie zwycięstwem łomżyńskiej zawodniczki. Najciekawszą walką w kategorii juniorek było starcie finałowe, w którym Ola spotkała się ze swoją koleżanką z kadry narodowej Martą Lubos (obie mają reprezentować Polskę na sierpniowych Mistrzostwach Świata w Tokio). Po raz kolejny pojedynek pomiędzy tymi zawodniczkami był bardzo zacięty i widowiskowy. Po braku rozstrzygnięcia w regulaminowym czasie sędziowie zarządzili dogrywkę, po której dopiero sędzia maty wskazał zwyciężczynię, którą została przeciwniczka Oli. Łomżyńska zawodniczka tym razem musiała zadowolić się drugim miejscem. Warto dodać, że w styczniu podczas Otwartych Mistrzostw USA w Los Angeles to Ola była na najwyższym stopniu podium, zaś Marta uplasowała się wtedy na trzecim miejscu.
Zarówno dla Oli jak i Marty, nowojorski turniej był jednym z elementów przygotowań do sierpniowych Mistrzostw Świata w Tokio. Tegoroczne starty na arenach międzynarodowych pokazują, że Polki są jednymi z głównych pretendentek do zdobycia medalu na tych zawodach.

Warto nadmienić, że w najbardziej prestiżowej kategorii otwartej kumite mężczyzn zwyciężył Polak Krzysztof Habraszka, pokonując w finale reprezentanta Australii Stevena Cujica. Polak jest drugim Europejczykiem w historii tego prestiżowego turniej, któremu udało sięgnąć po złoto. Aż 10 z dotychczasowych 14-stu edycji Mistrzostw Ameryk wygrali Brazylijczycy. Dwukrotnie triumfowali Japończycy i jeden raz Bułgar.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę