Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mistrzostwo piłkarskiej gimnazjady pojechało do Chorzowa , w Łomży został brązowy medal

Trzecie miejsce zajęli piłkarze z Łomży w Ogólnopolskim Finale Gimnazjady Chłopców w Piłce Nożnej. Mistrzostwa przez dwa dni rozgrywano na stadionie w Łomży. W strugach deszczu o tytuł piłkarskiego mistrza wśród gimnazjalistów walczyło osiem najlepszych drużyn w kraju. Zwyciężyli zawodnicy z Chorzowa, przed zespołem z Bełchatowa i Łomży.

Do Łomży przyjeżdżają reprezentacje miasta: Bełchatów (woj. łódzkie), Chorzów (woj. śląskie), Kępno (woj. wielkopolskie), Olecko (woj. warmińsko-mazurskie), Prudnik (woj. opolskie), Radom (woj. mazowieckie), Ząbkowice Śląskie (woj. dolnośląskie). Podlaskie reprezentuje drużyna uczniów Publicznego Gimnazjum nr 8. To zespół na co dzień trenujący w szkółce piłkarskiej Łomżyńskiego Klubu Sportowego, którego opiekunem jest Mariusz Mroczkowski.
Pierwszego dnia rozgrywek - w wazie grupowej – młodzi łomżyńscy piłkarze pokonali Radom 2:0 i Prudnik 1:0. Niestety w ostatnim meczu dnia łomżanie ulegli zespołowi z Chorzowa 0:1 W niedzielę w pierwszym spotkaniu ich przeciwnikiem był zespół gimnazjalistów z Bełchatowa.  Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego konieczne były rzuty karne. W nich lepiej poradzili sobie goście. Zwyciężając 4:3 dla bełchatowianie zapewnili sobie prawo gry o złoto, a Łomży po przegranej pozostała walka o trzecie miejsce z zespołem z Ząbkowic Śląskich. W pierwszej połowie gospodarze stracili bramkę ale ostatecznie wygrali 2 : 1 zapewniając sobie brązowy medal. O pierwsze miejsce w finale zagrali Chorzów i Bełchatów. Tu lepsza okazała się reprezentacja Chorzowa, która wygrała spotkanie 2:0 i zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Finale Gimnazjady Chłopców w Piłce Nożnej.

tabela końcowa:
1. Chorzów
2. Bełchatów
3. Łomża
4. Ząbkowice Śląskie
5. Radom
6. Olecko
7. Poznań
8. Prudnik


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę