niedziela, 22 września 2019 napisz DONOS@

Arcymistrzowie na deser

Symultany szachowe z arcymistrzami szachowymi (najwyższy międzynarodowy tytuł szachowy) Martą Przeździecką i Krzysztofem Jakubowskim (absolwentami I LO w Łomży) to jedna z atrakcji podsumowania X Edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachach o Puchar Prezydenta Łomży w roku szkolnym 2008/2009. W turnieju mogli startować uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Łomży, ale także z okolicy. W końcowej punktacji, do której zaliczono punkty z gry z pięciu najkorzystniejszych turniejów (sześć rozegrano), sklasyfikowano 121 uczniów w 7 kategoriach wiekowych.

Uroczyste zakończenie X Edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej w szachach o Puchar Prezydenta Łomży i wręczenie nagród planowane jest w najbliższą sobotę (6 czerwca 2009r.) o godz. 1000 w auli I LO im. T Kościuszki ul. Bernatowicza 4.  Jak informują organizatorzy w symultanie szachowej z arcymistrzynią  Martą Przeździecką będą mogli wziąć udział wszyscy chętni uczestnicy X edycji, natomiast w symultanie z arcymistrzem Krzysztofem Jakubowskim – 20 zawodników którzy uzyskali największą liczbę punktów w pięciu turniejach X Edycji Łomżyńskiej Ligi Szkolnej oraz reprezentanci sponsorów i patronów medialnych.

Oto zwycięzcy poszczególnych grup:

W grupie dziewcząt do 20 lat:
1. Martyna Filipkowska       - ZS nr 1 Grajewo         – 29,5 pkt.
2. Fira Idrisli             - ZSM i O nr 5 Łomża    -  25,5 pkt.
3. Olga Filipkowska         - ZS nr 1 Grajewo        – 23,5 pkt.
4. Magdalena Hanc        - ZS Niećkowo        -  22,5 pkt.
5. Joanna Żebrowska        - II LO Łomża            -  22,5 pkt.
6. Karina Mierzejewska        - ZS Niećkowo        -  12,5 pkt.

W grupie dziewcząt do 16 lat:
1.      Karolina Zajkowska        - PG 8 Łomża         - 24,0 pkt.
2.      Kamila Wojtkowska        - PG Ciechanowiec        - 19,5 pkt.
3.   Malwina Tyl            - PG 8 Łomża            - 17,0 pkt.
4.   Sylwia Bekier         - PG Ciechanowiec        - 16,5 pkt.
5.   Aleksandra Hanc        - PG Szczuczyn        - 12,5 pkt.
6.   Lejla Idrisli            - PG 8 Łomża            - 12,0 pkt.

W grupie dziewcząt do 13 lat:
1.  Joanna  Filipkowska    - SP Szczuczyn         - 23,0 pkt.
2.  Kamila Szwajkowska        - SP Poryte Jabłoń         - 15,0 pkt.
3.  Marzęta Weronika        - SP Ciechanowiec         - 13,5 pkt.
4.  Aleksandra Dawidowska      - SP Wierzbowo         - 10,0 pkt.
5.  Zuzanna Porzezińska        - SP Ciechanowiec         - 2,0 pkt.
6.  Zuzanna Borek         - SP Ciechanowiec          - 1,5 pkt.

W grupie chłopców do 20 lat:
1.  Tomasz Komarowski    - I LO Łomża            - 29,0 pkt.
2.  Adrian Popławski         - III LO Łomża        - 29,0 pkt.
3.  Mateusz Łepkowski        - I LO Łomża             - 24,5 pkt.
4.  Adam Zaczek            - III LO Łomża        - 24,0 pkt.
5.  Grzegorz Sakowski        - CKP Łomża            - 23,0 pkt.
6.  Adam Szymański        - II LO Łomża         - 20,5 pkt.

W grupie chłopców do 16 lat:
1.  Miłosz Tyl            - PG nr 8 Łomża        - 29,5 pkt.
2.  Norbert Arszułowicz        - PG nr 8 Łomża        - 26,0 pkt.
3.  Paweł Salamoński        - PG nr 6 Łomża        - 21,0 pkt.
4.  Piotr Włodkowski        - PG Piątnica             - 19,0 pkt.
5.  Marcin Włodkowski         - PG Piątnica             - 18,0 pkt.
6.  Maciej Murawski        - PG Ciechanowiec        - 18,0 pkt.

W grupie chłopców do 13 lat:
1.  Piotr Niedbała        - SP nr 9 Łomża        - 24,5 pkt.
2.  Wojciech Włodkowski    - SP  nr 9 Łomża        - 23,0 pkt.
3.  Patryk Szwajkowki         - SP Poryte Jabłoń        - 18,5 pkt.
4.  Konrad Leszczyński        - SP nr 7 Łomża        - 14,0 pkt.
5.  Sebastian Bekier        - SP Ciechanowiec        - 13,0 pkt.
6.  Oleński Konrad        - SP Wizna            - 11,0 pkt.

W grupie dzieci do 10 lat:
1.  Bartosz Kotarski        - SP 7 Łomża             - 26,0 pkt.
2.  Hubert Bargielski        - SP 9 Łomża             - 24,5 pkt.
3.  Marcin Szymański        - SP 9 Łomża             - 20,5 pkt.
4.  Olga Sokołowska        - SP Ratowo             - 17,5 pkt.
5.  Michał Gryglik         - SP 10 Łomża         - 17,0 pkt.
6.  Mikołaj Ruszczyk        - SP 10 Łomża         - 15,5 pkt.

Prowadzono również klasyfikację drużynową  szkół  do której zaliczono punkty zdobyte przez czterech najlepszych zawodników, w tym minimum jednej zawodniczki. Do końcowej punktacji dodano 5 najlepszych turniejów. Sklasyfikowano 21 drużyn szkolnych: 7 szkół ponadgimnazjalnych, 5 gimnazjów i 9 szkół podstawowych. Są to:
Szkoły ponadgimnazjalne:
1.  ZSM i O nr 5 Łomża          - 80,0 pkt.
2.  I LO Łomża             - 75,0 pkt.
3.  III LO Łomża             - 74,0 pkt.

Gimnazja:
1.  PG nr 8 Łomża            - 97,5 pkt.
2.  PG Ciechanowiec            - 72,5 pkt.
3.  PG Piątnica            - 68,0 pkt.

Szkoły podstawowe:
1.  SP nr 9 Łomża            - 79,5 pkt.
2.  SP Ciechanowiec            - 54,5 pkt.
3.  SP nr 7 Łomża            - 46,5 pkt.

190902115108.png

 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę