Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Sportowcy z Łomży w Toruniu

Główne zdjęcie
Maria Płońska

W Toruniu rozegrana została I Liga Juniorów w Lekkiej Atletyce. Brali w niej udział również lekkoatleci LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Zawodnicy klubu, którzy weszli do Ligii z 10. wynikiem, w zawodach finałowych zajęli 11 miejsce gromadząc 2777 punktów. – Była duża szansa na 7 miejsce, ale niestety w zawodach nie mogła wziąć udziału dwójka naszych czołowych zawodników: Krzysztof Baczewski i Daniel Chyliński – mówi Andrzej Korytkowski prezes i trener klubu.

Obaj zawodnicy nie mogli indywidualnie walczyć o punkty, ale ich brak odczuły także sztafety.
- Sadzę że przy takim składzie to i tak osiągnęliśmy bardzo dobry wynik, bo takim niewątpliwie jest 11 miejsce w Polsce naszych Juniorów – dodaje Korytkowski.

Największą niespodziankę zawodów sprawiła Maria Płońska (tr. Janusz Grabowski), która ustanowiła rekord życiowy w skoku wzwyż, zapewniając sobie udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych wynikiem 163cm. Tak wysoko dawno w Łomży nikt nie skakał (ostatnio Bożena Boć – 1991 rok – Zabrze 166cm).
- Marysia jest dopiero pierwszy rok juniorką młodszą więc miejmy nadzieję, że wszystko jeszcze przed nią – podkreśla Korytkowski.
Podczas toruńskich zawodów rekordy życiowe osiągnęły w biegu na 800m Ewelina Lubiejewska 2.17,76; Monika Bagińska 2.19,63 oraz Martyna Jabłońska 2.21,80. Arkadiusz Wojno wygrał bieg na 400m (48,72). Sebastian Dobkowski był najlepszy w rzucie młotem 5kg (57,72), a juniorki młodsze ustanowiły rekord klubu w sztafecie 4x100m – 51.42s.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę