poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

„Orlik” otwarty, „strzelnica” jeszcze nie...

Minister sportu, Mirosław Drzewiecki, w towarzystwie dziewięciu innych osób w tym m.in. prezydenta Łomży, wojewody podlaskiego i marszałka województwa przeciął wstęgę symbolicznie otwierając w Łomży pierwszy kompleks boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. - To 18. Orlik w województwie, dziś będzie jeszcze 19. (w Pniewie pod Łomżą – dop.red.) i 560 w Polsce – mówił minister Drzewiecki, podkreślając że to największy tego typu program w historii Europy. - Nawet najbogatsze Niemcy tego nie robiły – dodawał minister.

Od lewej: wojewoda podlaski Maciej Żywno, członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek, poseł Lech Antoni Kołakowski, minister sportu Mirosław Drzewiecki, prezydent Łomży Jerzy Brzeziński
Od lewej: wojewoda podlaski Maciej Żywno, członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek, poseł Lech Antoni Kołakowski, minister sportu Mirosław Drzewiecki, prezydent Łomży Jerzy Brzeziński
Niedokończona strzelnica
Niedokończona strzelnica
Niedokończona strzelnica
Niedokończona strzelnica

Minister do Łomży nie przyjechał z pustymi rękami.
- Przywiozłem piłki. Jeżeli te zużyjecie proszę natychmiast dzwonić, będą następne – wołał do zgromadzonych na boisku uczniów pobliskiego Publicznego Gimnazjum nr 1, które zarządza „Orlikiem” przy Katyńskiej.
Z piłkami na otwarcie kompleksu przyjechali także marszałek województwa i prezydent miasta. To właśnie rząd, samorząd województwa i gmina wspólnie sfinansowały jego realizację. Koszt inwestycji – jak mówił podczas otwarcia prezydent Jerzy Brzeziński - wyniósł 2 mln 50 tys zł. Rząd i samorząd województwa dorzuciły się miastu po 333 tys zł.
- Proszę podziękować panu premierowi za pomysł i za pieniądze – mówił, zwracając się do ministra Drzewieckiego, marszałek Jarosław Dworzański.
Odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za program „Orlik” Jacek Piorunek podkreślał, że w 2008 roku (część obiektów, tak jak w Łomży, jest oddawana do użytku dopiero w tym roku) wybudowano na terenie Ziemi Łomżyńskiej siedem tego typu kompleksów sportowych, a w tym roku powstać ma osiem, w tym także kolejny w Łomży.

Dziś także do użytku miano oddać  kompleks rekreacyjny na dawnej strzelnicy wojskowej na osiedlu Konstytucji 3 Maja. Niestety, w tym wypadku szyki pokrzyżowała pogoda.... i oficjalnego otwarcia nie było. Przed południem na miejscu pracowały jeszcze ekipy odpowiedzialne za ułożenie boiska ze sztuczną nawierzchnią i pracowników MPGKiM, którzy przy pomocy koparek „osuszali” teren. Nie udało się także ukończyć składania ścianek wspinaczkowych, ale jedna już dziś działała.
Budowa zespołu obiektów sportowo – rekreacyjnych na osiedlu Konstytucji 3 Maja (dawna strzelnica wojskowa) rozpoczęła się w grudniu 2006 roku. Dotychczas przeprowadzone prace kosztowały prawie 3,5 mln zł. 30% kosztów całości projektu pokrywa Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaś 215 tys. zł do budowy boiska dołożyło Ministerstwo Sportu w ramach programu „Budowa boisk wielofunkcyjnych ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży”.


 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę