Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Orlik” otwarty, „strzelnica” jeszcze nie...

Główne zdjęcie
Od lewej: wojewoda podlaski Maciej Żywno, członek zarządu województwa podlaskiego Jacek Piorunek, poseł Lech Antoni Kołakowski, minister sportu Mirosław Drzewiecki, prezydent Łomży Jerzy Brzeziński

Minister sportu, Mirosław Drzewiecki, w towarzystwie dziewięciu innych osób w tym m.in. prezydenta Łomży, wojewody podlaskiego i marszałka województwa przeciął wstęgę symbolicznie otwierając w Łomży pierwszy kompleks boisk sportowych wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. - To 18. Orlik w województwie, dziś będzie jeszcze 19. (w Pniewie pod Łomżą – dop.red.) i 560 w Polsce – mówił minister Drzewiecki, podkreślając że to największy tego typu program w historii Europy. - Nawet najbogatsze Niemcy tego nie robiły – dodawał minister.

Niedokończona strzelnica
Niedokończona strzelnica
Niedokończona strzelnica
Niedokończona strzelnica

Minister do Łomży nie przyjechał z pustymi rękami.
- Przywiozłem piłki. Jeżeli te zużyjecie proszę natychmiast dzwonić, będą następne – wołał do zgromadzonych na boisku uczniów pobliskiego Publicznego Gimnazjum nr 1, które zarządza „Orlikiem” przy Katyńskiej.
Z piłkami na otwarcie kompleksu przyjechali także marszałek województwa i prezydent miasta. To właśnie rząd, samorząd województwa i gmina wspólnie sfinansowały jego realizację. Koszt inwestycji – jak mówił podczas otwarcia prezydent Jerzy Brzeziński - wyniósł 2 mln 50 tys zł. Rząd i samorząd województwa dorzuciły się miastu po 333 tys zł.
- Proszę podziękować panu premierowi za pomysł i za pieniądze – mówił, zwracając się do ministra Drzewieckiego, marszałek Jarosław Dworzański.
Odpowiedzialny w zarządzie województwa m.in. za program „Orlik” Jacek Piorunek podkreślał, że w 2008 roku (część obiektów, tak jak w Łomży, jest oddawana do użytku dopiero w tym roku) wybudowano na terenie Ziemi Łomżyńskiej siedem tego typu kompleksów sportowych, a w tym roku powstać ma osiem, w tym także kolejny w Łomży.

Dziś także do użytku miano oddać  kompleks rekreacyjny na dawnej strzelnicy wojskowej na osiedlu Konstytucji 3 Maja. Niestety, w tym wypadku szyki pokrzyżowała pogoda.... i oficjalnego otwarcia nie było. Przed południem na miejscu pracowały jeszcze ekipy odpowiedzialne za ułożenie boiska ze sztuczną nawierzchnią i pracowników MPGKiM, którzy przy pomocy koparek „osuszali” teren. Nie udało się także ukończyć składania ścianek wspinaczkowych, ale jedna już dziś działała.
Budowa zespołu obiektów sportowo – rekreacyjnych na osiedlu Konstytucji 3 Maja (dawna strzelnica wojskowa) rozpoczęła się w grudniu 2006 roku. Dotychczas przeprowadzone prace kosztowały prawie 3,5 mln zł. 30% kosztów całości projektu pokrywa Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zaś 215 tys. zł do budowy boiska dołożyło Ministerstwo Sportu w ramach programu „Budowa boisk wielofunkcyjnych ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę