Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dominik Seroka Mistrzem Europy juniorów w karate Fudokan

Dominik Seroka (uczeń PG. 8 w Łomży) wysłuchał hymnu Polski stojąc na najwyższym podium XVII Mistrzostw Europy w Karate Fudokan. Zawody z udziałem 700 zawodników z 20 państw odbyły się w sobotę i niedzielę w Spale. Złoty medal w konkurencji Fuku-Go, srebrny w Kumite drużynowym i 4 miejsce w Kata indywidualnym to imponujący dorobek tego młodego zawodnika na tych zawodach.

To pierwsze zawody rangi międzynarodowej Dominika w juniorach, a należy dodać, że w juniorach startują jego rówieśnicy jak także starsi o rok i dwa lata zawodnicy.
W finale Fukugo łomżanin pokonał utytułowanego zawodnika z Rumuni, wygrywając walkę przed czasem. W Kata indywidualnym wszedł do finału z najwyższą ilością punktów i wielką szansą na kolejny złoty medal. Niestety potknięcie zniweczyło miejsce na podium. Zabrakło mu 0,1 punktu do brązowego medalu. Dominik popis swoich umiejętności zaprezentował w walce finałowej w Kumie drużynowym, gdzie jako jedyny z reprezentantów Polski wygrał walkę przed czasem. Już w listopadzie będzie kolejny sprawdzian umiejętności na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Belgradzie.

Dominik trenuje w klubie Dragon przy szkole podstawowej w Konarzycach pod okiem instruktorów karate - członków kadry narodowej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę