Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Drugi łomżyński „Orlik” będzie przy Bernatowicza

W Łomży pierwszy „Orlik” oficjalnie otwarty ma zostać 1 czerwca, a drugi – być może jeszcze jesienią. Ratusz ogłosił przetarg na wykonanie drugiego kompleksu sportowego w ramach rządowego programu Moje Boisko-Orlik 2012. Na 12 października wyznaczono termin realizacji boisk ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę oraz trzytorowej bieżni przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Łomży.

Moje Boisko-Orlik 2012 to program którego założeniem było, że w każdej polskiej gminie powstanie przynajmniej jeden „z prawdziwego zdarzenia”  nowoczesny, bezpieczny, ogólnodostępny i nieodpłatny kompleks boisk sportowych. Planowano, że kosztami budowy – oszacowanymi na 1 mln zł – po równo podzielą się rząd, samorząd województwa i gmina. Niestety w wielu przypadkach, także przy pierwszym „Orliku” w Łomży, okazało się, że milion to dużo za mało, a więc gmina musiała wyłożyć znacznie więcej, bo rząd i województwo dają „tylko” po 333 tys zł.     

W Łomży pierwszy Orlik działa od kwietnia przy ul. Katyńskiej (w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego) i „zarządza” nim znajdujące się w niedalekiej odległości Publiczne Gimnazjum nr 1. Przed południem uczniowie tej szkoły mają tu zajęcie wychowania fizycznego, a później kompleks jest otwarty dla wszystkich.  Drugi „Orlik” ma zostać wybudowany przy ul. Bernatowicza gdzie mieści się utytułowane I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki. Szkoła ta dotychczas nie miał boiska „z prawdziwego zdarzenia”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę