Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Pokonał mistrza...

Fenomenalnie zaprezentował się Łukasz Lubiejewski, zawodnik łomżyńskiego Klubu Karate Kyokushin, na rozegranym w niedzielę w Radzyminie Pucharze Mazowsza Juniorów (16-17lat) w formule full contact bez podziału na kategorie wagowe. W finale zawodów Łukasz pokonał cięższego o 15 kg Damiana Uszyńskiego - Mistrza Polski w kategorii najcięższej +75 kg. - Występ Łukasza potwierdził opinię, że zdobył on „tylko” brązowy medal na Mistrzostwach Polski przed dwoma tygodniami, a jego pojedynek w półfinale z aktualnym Mistrzem Europy kategorii -70 kg Mateuszem Krejpcio z Suwałk, był przedwczesnym finałem tamtych zawodów – mówi Dariusz Syrnicki prezes ŁKK.

W stawce 12 wytypowanych zawodników, medalistów różnych turniejów, znalazło się dwóch reprezentantów Łomży. Obok Łukasza wystartował także Maciej Roszkowski.
- Pomimo tego, że nie były to zawody najwyższej rangi, ich poziom był bardzo wysoki – podkreśla Syrnicki. - Obaj nasi zawodnicy pojedynki ćwierćfinałowe wygrali przed czasem. W półfinałach spotkali się z aktualnymi Mistrzami Polski sprzed dwóch tygodni, Maciek z Damianem Uszyńskim (Mistrzem Polski w kategorii najcięższej +75 kg), a Łukasz z Patrykiem Kostrzewą (Mistrzem Polski w kategorii -75kg).
Jak relacjonuje Syrnicki Maciek prowadził po pierwszej rundzie (dwa wskazania sędziów na Maćka, dwa na remis), jednak sędzia maty zarządził dogrywkę w której nasz zawodnik dał się zaskoczył bardzo silną techniką obrotową na brzuch, po której sędziowie przyznali punkt przeciwnikowi, co w końcowym rozrachunku zaowocowało tym, że to on przeszedł do finału. Natomiast Łukasz, po bardzo zaciętym pojedynku i dogrywce, jednogłośnie wygrał swoją walkę z drugim Mistrzem Polski z Warszawy. Finał zawodów to starcie siły z determinacją i woli walki w wykonaniu Łukasza. Pomimo, że jego przeciwnik był o 15 kg cięższy, co w formule full contact ma ogromne znaczenie, nie ustępował mu nawet o krok, a w dogrywce przyspieszył tempo walki uzyskując wyraźną przewagę. I tym razem decyzja sędziów była jednogłośna, to Łukasz okazał się lepszy.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę