Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Miotaczki na medale

Główne zdjęcie
Dekoracja Magdy Żebrowskiej

O niemały dreszcz emocji przyprawiła wszystkich oglądających konkurs pchnięcia kulą na Mistrzostwach Województwa w LA Magdalena Żebrowska. Magda z konkursu na konkurs pcha kulę coraz dalej, tym razem osiągnęła fantastyczny wynik 14,47 m i już tylko 3 cm brakuje jej do osiągnięcia minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów.

Justyna Ormanowska w trakcie konkursu pchnięcia kulą.
Justyna Ormanowska w trakcie konkursu pchnięcia kulą.

Weekend miotaczek z klubu LKS Narew - Kurpiewski Łomża był znakomity – i to nie tylko za sprawą fantastycznej formy Magdy Żebrowskiej. Młodsza od niej Ewelina Żebrowska startująca 16 maja w Białymstoku w Finale Ligi Szkół Gimnazjalnych w LA  w konkursie pchnięcia kulą 3 kg uzyskała znakomity rezultat 13,28 m, który jest najlepszym wynikiem w Polsce wśród młodziczek. Ewelina jest również posiadaczką najlepszego wyniku w Polsce wśród młodziczek w pchnięciu kulą 4 kg – 11,42 m gdzie jej przewaga nad następną w klasyfikacji wynosi ponad metr.
Na Mistrzostwach Województwa w LA w Białymstoku 17 maja zawodniczki Narwi zdominowały konkurs pchnięcia kulą. Zawody wygrała Magda Żebrowska – 14,47 m, trzecie miejsce zajęła najmłodsza ze startujących w konkursie zawodniczek Justyna Ormanowska. Jej wynik to 11,59 m. Bardzo dobrze obie zawodniczki zaprezentowały się w konkursie rzutu dyskiem. Magda po raz kolejny złamała granicę 40 m (40,37 m ), Justyna zajęła 6 miejsce osiągając bardzo dobry wynik 34,84 m czym zbliża się do granicy zrobienia minimum na Mistrzostwa Polski (36 m).
W rozegranym 18 maja w Białymstoku Półfinale Gimnazjady Województwa Podlaskiego zarówno w konkursie pchnięcia kulą i rzutu dyskiem dwa znakomite rezultaty osiągnęła Justyna Ormanowska. W konkursie pchnięcia kulą 3 kg wynikiem 13,67 m Justyna wyrównała fantastyczny rekord województwa swojej starszej klubowej koleżanki Magdy Żebrowskiej. Jeszcze dwa lata temu wynik ten wydawał się wręcz nieosiągalny. W rzucie dyskiem 0,75 kg Justyna osiągnęła wynik 40,04 m i coraz bardziej zbliża się do rekordu województwa Małgorzaty Raciborskiej.          

Trener: Wojciech Błachnio.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę