Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Minimum „Prefbetu” na Mistrzostwa Europy!

Główne zdjęcie
Joanna Fiodorow na najwyższym podium

Podczas Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które odbyły się na stadionie w Białymstoku podopieczna trenera Bogumiła Chlebińskiego, Joanna Fiodorow (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), zajęła pierwsze miejsce w rzucie młotem. Joanna Fiodorow wynikiem 62.80 ustanowiła rekord życiowy, a przede wszystkim uzyskała minimum kwalifikacyjne na Młodzieżowe mistrzostwa Europy, które w Lipcu odbędą się w Kownie (Litwa).

- Bardzo cieszę się z tego wyniku. Już na treningach było widać, że jest duża szansa zrobienia minimum – mówi Joanna Fiodorow. -  Mam nadzieję, że kolejne konkursy będą równie udane. Dzięki temu, że awans uzyskałam na początku sezonu będę mogła w spokoju przygotowywać się do Mistrzostw Europy.

Na tych samych zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się Magdalena Żebrowska (CKP Białystok - LKS Narew Kurpiewski Łomża) i Żaneta Lenczewska (II LO -  „Prefbet Śniadowo” Łomża), obie zawodniczki uzyskały bardzo dobre rekordy życiowe. Wychowanka Wojciecha Błachnio, Magdalena Żebrowska uzyskała wynik 14.47 m zwyciężając w konkursie pchnięcia kulą. Do minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów zabrakło jej zaledwie... 3 cm.
Żaneta Lenczewska (trener Marcin Jasionek) poprawiła rekord życiowy o ponad 3 m uzyskując 44.88 m. Żanecie do minimum na Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych brakuje jeszcze 2 m, patrząc jednak na jej dzisiejsze rzuty jest pewna szansa na uzyskanie wyniku uprawniającego do udziału na tych Mistrzostwach.
Na tych samych zawodach rekordy życiowe uzyskali Michał Niebrzydowski (II LO - Prefbet) 1500m - 4.08,87; Tomasz Jermaków (ZSMiO nr5 - Prefbet), oszczep 52.07; Bogusz Żaneta (II LO - Prefbet) 7-bój 3502 pkt.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę