Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Coraz dalej, coraz bliżej...

Magda Żebrowska miotaczka LKS Narew – Kurpiowski Łomża coraz dalej pcha kulą i jest coraz bliżej uzyskania minimum na mistrzostwa Europy juniorów. W rozegranym w Białymstoku Finale Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych podopieczna Wojciecha Błachnio poprawiła swój najlepszy tegoroczny rezultat i uzyskała wynik 14,19 m.

Magda Żebrowska specjalizuje się w pchnięciu kulą, ale czasami rzuca dyskiem i jaki się okazuje także bardzo daleko. W rozegranym w Białymstoku Mitingu 3 Majowym startując w konkursie rzutu dyskiem uzyskała znakomity rezultat 41,58 m. Jest to aktualnie czwarty wynik w Polsce w tej kategorii wiekowej i o 3 metry poprawiony własny rekord życiowy.
- Magda specjalizuje się w pchnięciu kulą, rzut dyskiem traktuje jako konkurencję dodatkowo, nie poświęca jej dużo czasu na treningach – mówi jej trener Wojciech Błachnio i dodaje. -  Tym bardziej wynik, który uzyskała wskazuje na znakomite przygotowanie do sezonu.
Aby dostać się na mistrzostwa Europy juniorów Magda musi pchnąć kulę na odległość minimum 14,5 m i zdaniem trenera minimum to jest w zasięgu jej możliwości.

Nowy sezon lekkoatletycznych udanie rozpoczęli także inni zawodnicy LKS Narew – Kurpiowski Łomża. W rozegranym w Białymstoku Mitingu Młodego Miotacza wartościowy wynik uzyskał startujący w konkursie rzutu oszczepem 700g Jakub Czarnecki, który posłał oszczep na odległość 47,38 m. Startująca w konkursie pchnięcia kulą młodziczek Santana Modlińska, pchnęła kulą na odległość 9,6 m.
W rozegranym kilka dni później Mitingu 3 Majowym bardzo dobry wynik 6,94 m w konkursie skoku w dal uzyskał Adrian Góralczyk. Wynik ten jest nowym rekordem życiowym Adriana a jednocześnie drugim wynikiem w Polsce w kategorii juniora młodszego.
Znakomicie zaprezentowała się także młodsza koleżanka klubowa Magdy Żebrowskiej – Justyna Ormanowska, która w konkursie pchnięcia kulą uzyskała wynik 11,65 m. Jest to obecnie trzeci wynik w Polsce w kategorii juniora młodszego i minimum na Mistrzostwa Polski.
- Justyna nie pokazała jeszcze wszystkiego na co ją stać, bo stać ją na jeszcze lepszy wynik w pchnięciu kulą oraz na równie dobry wynik w rzucie dyskiem – mówi Błachnio. 
Podczas tych samych zawodów nie małą sensację sprawiła najmłodsza ze startujących w konkursie pchnięcia kulą  miotaczek klubu. Będąca jeszcze młodziczką Ewelina Żebrowska normalnie pcha kulą 3 kg, a na tych zawodach pchnęła kulę 4kg na odległość 11,42 m.
- Takiego rezultatu nie powstydziłaby się żadna juniorka młodsza tym bardziej, że rezultat ten jest lepszy od minimum dopuszczającego do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w tej konkurencji – podkreśla trener Błachnio.
Ewelina swój najważniejszy start w roku będzie miała na jesieni – Mistrzostwa Polski Młodzików. Rezultaty jakie osiąga na zawodach i podczas treningów stawia ją już dziś w gronie głównych kandydatek do zdobycia złotego medalu.
Wartościowy rezultat w rzucie oszczepem 31,58 m  uzyskała także Katarzyna Czajkowska. Jest to nowy rekord życiowy tej zawodniczki.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę