Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dobkowski z nowym rekordem

Główne zdjęcie
Sebastian Dobkowski

Sebastian Dobkowski, podopieczny trenera Andrzeja Niwińskiego, już w pierwszym rzucie młotem w sezonie (52,46 m) uzyskał minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Druga kolejka w wykonaniu młodego łomżyńskiego zawodnika była jeszcze lepsza. Tym razem młot poleciał na odległość 63,42 m, czym Sebastian ustanowił nowy rekord województwa juniorów młodszych (poprzedni rekord Sebastian poprawił aż o 5,18 m). W sobotę na stadionie warszawskiej AWF odbył się pierwszy Miting Warszawski, podczas którego zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, poza tym rekordem województwa uzyskali jeszcze 13 rekordów życiowych.

Katarzyna Pługów
Katarzyna Pługów
Justyna Korytkowska na najwyższym podium w Grajewie
Justyna Korytkowska na najwyższym podium w Grajewie
Paweł Grygo - trzeci
Paweł Grygo - trzeci

W Warszawie bardzo dobrze też, zaprezentowała się Katarzyna Pługów, która w biegu juniorek młodszych zajęła na 100 i 200m pierwsze miejsca ustanawiając rekordy życiowe odpowiednio 12,64 i 25,89.

Inne ciekawe wyniki:
800m 
Bagińska Monika – 2 miejsce - 2.19,64 rek. żyć.
Jabłońska Martyna – 3 miejsce - 2.22,00 rek. żyć.
400m
Lubiejewska Ewelina 1.04,69 rek. żyć.
Smakowska Katarzyna 1.04,70 rek. żyć.
Wojciechowska Agata 1.05,21 rek. żyć.
Kula 6kg
Grądzki Łukasz 14,32 rek. żyć.
100m
Stankiewicz Magdalena 12.99 rek. żyć.
Wzwyż
Płońska Maria 155cm
Dysk 1,5kg
Dobkowski Sebastian 41.05 rek. żyć.


Łomżyńscy lekkoatleci dobrze zaprezentowali się także podczas niedzielnego XI Międzynarodowego Biegu Wilka w Grajewie. W Biegu Głównym na 5km Paweł Grygo (Prefbet) zajął trzecie miejsce, tracąc do pierwszego Bogusława Andrzejuka (Podlasie Białystok), zaledwie 8 sek., natomiast czwarty na mecie Pranckunas Petras z Litwy stracił do naszego zawodnika 40sek.
W biegu pań zwycięską passę kontynuuje Justyna Korytkowska (Prefbet), która po szybkim biegu „starła” się na finiszu z Anną Wolińską (AZS Olsztyn) wyprzedzając ją o sekundę. Trzecie na mecie Regina Ciestiakova Straciła już do liderek 40 sek. Pozostałe zawodniczki „Prefbetu Śniadowo” Łomża zajęły miejsca w czołówce, Justyna Dąbrowska zajęła 4-te miejsce, a Kamila Musiak była piata.
W biegu otwartym na 700m dubletem zwyciężali łomżanie. Wśród pań Karolina Cwalina przed Dorotą Kierzonek (obie Weta Łomża), a wśród panów Przemysław Dąbkowski (Prefbet) przed Kamilem Fit (Weta Łomża).


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę