Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Bardzo pracowity i udany długi weekend mieli zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska (czwarta)

Justyna Korytkowska podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Kędzierzynie-Koźlu w biegu na 10 km ustanowiła nowy rekord województwa podlaskiego – 36.05,76. Dobrze zaprezentowali się także lekkoatleci klubu startujący w piątek i niedzielę w Białymstoku. Podczas pierwszomajowego memoriału im. Waldemara Kikolskiego Katarzyna Pługów zajęła pierwsze miejsce w biegu na 200m (25,73) i trzecie na 100m (12,57) Katarzyna prześcignęła swoją klubową koleżankę Magdalenę Stankiewicz, która w tych samych biegach zajęła odpowiednio miejsca drugie (26,13) i czwarte (12,76). Najlepiej w tych zawodach wypadł natomiast Paweł Grygo, który w głównym biegu memoriałowym na dystansie 5 km, zajął pierwsze miejsce z bardzo dobrym czasem 15,41.53.

Joanna Fiodorow
Joanna Fiodorow

Natomiast 3 maja również w Białymstoku odbył się miting Konstytucji 3-go mają. Wystartowało w nim 60 sportowców „Prefbetu Śniadowo” Łomża. Zdaniem Andrzeja Korytkowskiego, prezesa klubu, wśród wielu dobrych wyników na wyróżnienie zasługuje Joanna Fiodorow, podopieczna trenera Bogumiła Chlebińskiego, której w rzucie młotem zabrakło zaledwie 20 cm do minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy!
- Szkoda mi bardzo Asi, bo brakujące 20 cm do minimum w rzucie młotem, to prawie tak jak by na 100 m zabrakło 0,01 sekundy. Będzie miała jeszcze kilka startów więc miejmy nadzieję, że się upora z minimum i pojedzie na Młodzieżowe mistrzostwa Europy -podkreśla Korytkowski.
Również drugi z młociarzy Sebastian Dobkowski (trener Andrzej Niwiński), pomimo, że jest juniorem młodszym w konkursie z seniorami zajął trzecie miejsce w rzucie młotem uzyskując 49,74 co jest rezultatem gorszym zaledwie o 58 cm od rekordu ziemi łomżyńskiej seniorów.
Także Żaneta Lenczewska (trener Marcin Jasionek) już pierwszym rzutem w sezonie uzyskała wynik 41,73 co daje jej pewny awans na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Do Mistrzostw Polski w biegu na 3000m raczej mogą się już spokojnie przygotowywać Ewelina Lubiejewska (10.41,74) i Katarzyna Smakowska (10.49,90)
Podczas tego mitingu dobre zaprezentowali się 400-metrowcy. Krzysztof Baczewski był drugi (51,51), a wśród kobiet całe podium zajęły podopieczne Andrzeja Korytkowskiego – Magdalena Stankiewicz (56,57), Katarzyna Pługów w debiucie (59,12) i Monika Bagińska (61,00).

- Cieszy mnie również start Justyny Korytkowskiej podczas Mistrzostw Polski seniorów na 10 km. Justyna uzyskała nowy rekord życiowy i ustanowiła rekord województwa, a przy okazji zajęła dobre - siódme – miejsce. Ponieważ to nie jest jej koronny dystans tym bardziej cieszy ten wynik i pozwala mieć nadzieję na więcej – mówi Andrzej Korytkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę