Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Klerycy z Łomży walczą o Mistrzostwo Polski w piłce nożnej

Główne zdjęcie
Od lewej stoją: dk. Frank Mbida, Tomasz Pawłowski, Mariusz Bogdański, Sebastian Ranik, Radosław Ryłka, Tomasz Czarnowski, Mariusz Saniewski, Łukasz Murawski, Paweł Perkowski oraz Adam Ulatowski. Od lewej klęczą: Rafał Chruśliński, Krzysztof Oporek, Kamil Paź, Grzegorz Pędzich oraz Wiesław Ołowski

Drużyna piłkarska Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży rozpoczyna dziś finałowe rozgrywki X Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w piłce nożnej. Mistrzostwa rozgrywane będą do 3 maja na stadionie Odry Opole. Zakwalifikowały się do nich cztery drużyny. Poza reprezentacją WSD Łomża będą to także zespoły: WSD Tarnów, MSD Lublin i gospodarz WSD Opole.

Obecna edycja Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych diecezjalnych i zakonnych, a przede wszystkim awans do wielkiego finału w Opolu to dla piłkarskiej drużyny kleryków z WSD Łomża wyjątkowy czas, niezapomniane chwile i emocjonujące mecze. WSD Łomża wywalczyło awans do finału wcześniej tylko jeden raz, na początku lat 90-tych.
W drodze do centralnych rozgrywek Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży rozegrało 8 spotkań, które zawsze kończyły się zwycięstwem naszych alumnów. W tym czasie strzelili oni  38 goli, tracąc zaledwie 7 bramek.  Najlepszym strzelcem drużyny jest kleryk Łukasz Murawski z IV roku.
Walczyć o tytuł Mistrza Polski w Opolu wyjechała 16-osobowa drużyna w której skład wchodzą alumni z roczników od I do IV łomżyńskiego WSD, w tym jeden kleryk, pochodzący z Białorusi.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę