Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 marca 2023 napisz DONOS@

Orlik już działa...

Choć nie było oficjalnego otwarcia i nie wszystko jest tak jak być powinno, łomżanie mogą już korzystać z kompleksu boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Katyńskiej (w pobliżu Sanktuarium Miłosierdzia Bożego). To pierwszy łomżyński Orlik – czyli kompleks wybudowany w ramach rządowego programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.30 z kompleksu korzystają uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, a później jest on do dyspozycji wszystkich innych miłośników sportów.

Budowa „Orlika” przy ul. Katyńskiej miała zakończyć się jesienią ubiegłego roku, ale aura pokrzyżowała plany. Jak informuje Łukasz Czech, z biura prasowego ratusza, odbiór kompleksu boisk miał miejsce na jeszcze początku grudnia ubiegłego roku, ale...
- Podczas odbioru stwierdzono usterki, do których usunięcia wykonawca został zobowiązany w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja 2009 roku. Prace te obejmują m.in.: uzupełnienie granulatem powierzchni za bramkami boiska piłkarskiego, usytuowanie otworów pod słupki do tenisa i siatkówki wraz z zaślepkami na boisku wielofunkcyjnym oraz wykonanie na nim linii wyznaczających pola do gry w piłkę ręczną, koszykówkę i siatkówkę, a także wyrównanie powierzchni betonowych schodków przy kontenerze – podaje Czech.
Obiekt został przekazany w użytkowanie dyrekcji Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży, i mimo wskazanych powyżej braków można z niego korzystać. Zgodnie z regulaminem Orlik do wczesnego popołudnia dostępnych jest tylko dla uczniów szkoły, a dopiero później także dla wszystkich innych chętnych. Korzystanie z obiektu jest bezpłatne, ale trzeba mieć odpowiedni strój i obuwie sportowe.  

Jak podaje Łukasz Czech do 30 maja br. mają zostać zakończone prace przy budowie boisk ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej Nr 4, Szkole Podstawowej Nr 7, Gimnazjum Publicznym Nr 3, II Liceum Ogólnokształcącym oraz na byłej strzelnicy wojskowej na osiedlu Konstytucji 3-go Maja.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę