Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Boguski lepszy od Żurawskiego

Główne zdjęcie
Rafał Boguski jeszcze jako piłkarzy ŁKS-u Łomża (fot. archiwum 4lomza.pl)

Rafał Boguski, wychowanek ŁKS-u Łomża, wczoraj wszedł do historii polskiej piłki nożnej. W rozegranym w Kielcach meczu Polska - San Marino już w 22. sekundzie pokonał bramkarza gości. Był to najszybciej strzelony gol w historii reprezentacji Polski. Poprzedni rekord należał do Macieja Żurawskiego, który 29 maja 2005 roku w meczu z Albanią w Szczecinie trafił do siatki w 32. sekundzie.

Mecz z San Marino był wyjątkowo dobry i to nie tylko dla Rafała Boguskiego, który strzelił w nim dwa gole (w 22. sekundzie i 27 minucie), ale także dla reprezentacji Polski. Polacy wygrali aż 10 do 0 i w ten sposób pobili przy okazji dotychczasowy rekord kadry z 26 marca 2005 roku. Wówczas  w meczu z Azerbejdżanem Polska wygrała „tylko” 8 do 0.

We wczorajszym meczu z San Marino bramki, poza Boguskim strzelali także: Euzebiusz Smolarek - cztery (18, 60, 72, 81), Robert Lewandowski (43), Ireneusz Jeleń (51), Mariusz Lewandowski (63) i Marek Saganowski (88)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę