Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Polska w Łomży pokonała Belgię 3 do 0

Główne zdjęcie
Polska: Wang Zeng Yi

Najlepszych w Polsce tenisistów stołowych można było oglądać w środowy wieczór w Łomży. W mieście odbyło się jedno ze spotkań Europejskiej Ligi Narodów. Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Tomasza Krzeszewskiego pewnie 3 do 0 pokonała Belgię.

Mecz odbył się w hali im. Olimpijczyków Polskich przy SP nr 9. Polscy tenisiści stołowi nie mieli większych problemów z udowodnieniem przeciwnikom kto jest lepszy. W pierwszej grze Jakub Kosowski pewnie w trzech setach pokonał (11:7, 11:9, 11:7) Kilomo Vitta. Jako druga para przy stole stanęli reprezentujący Polskę Wang Zeng Yi i Belg Yannick Vostes. Polak „łatwo” wygrał pierwszego seta (11:7), w drugim dopiero na przewagi (13:11), w trzecim secie triumfował Belg (9:11), ale w czwartym Wang Zeng Yi bardzo wyraźnie (11:3) udowodnił, że jest lepszy.
Znacznie większe problemy z wygraniem swojego pojedynku miał Artur Daniel, który zmierzył się Benjaminem Rogiersem. Polak wygrał pierwszego seta (11:9), ale przegrał dwa kolejne (8:11 i  7:11), po tym przyszło jednak „otrzeźwienie”i Daniel pewnie wygrał dwa kolejne sety (11:7 i 11:6) i cały pojedynek 3  do 2.

W lutym, na inaugurację rozgrywek ELN, polski zespół pokonał Włochów 3:0. Na jesieni przeciwnikami naszych tenisistów stołowych będą najgroźniejsi w grupie A Challenge Division Hiszpanie.

W przerwie meczu Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński wręczył „laury sportowe” najlepszym łomżyńskim sportowcom i ich trenerom za ubiegły rok. Nagrody trafiły do zawodniczek zespołu pierwszoligowych tenisistek AZS PWSIP WAŁKUSCY Łomża (Agnieszki Barczuk, Karoliny  Gołąbiewskiej, Katarzyny Listwon, Weroniki Łuba, Moniki Narolewskiej, Ren Bingran, Edyty Szabłowskiej, Kamili Świniarskiej) i ich trenera Wacława Tarnackiego, biegaczki Justyny Korytkowskiej (Ludowy Łomżyński Klub Sportowy „Prefbet Śniadowo” Łomża) i jej trenera Andrzeja Korytkowskiego, a także do Artura Zaczka biegacza LKS Narew-Kurpiewski Łomża.

Foto: Polska: Wang Zeng Yi
Foto: Polska: Jakub Kosowski
Foto: Polska: Jakub Kosowski
Foto:
Foto: Polska: Wang Zeng Yi
Foto: Polska: Wang Zeng Yi
Foto: Polska: Wang Zeng Yi
Foto: Polska: Wang Zeng Yi - Belgia: Yannick Vostes
Foto: W przerwie meczu Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński wręczył „laury sportowe”
Foto: Polska: Artur Daniel - Belgia: Benjamin Rogiers
Foto: Polska: Artur Daniel

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę