Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Kolejny sukces klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża

W sobotę 14 marca w Zamościu na ciężkiej pagórkowatej trasie w śniegu, błocie i glinie, przełajowcy 22 klubów z województwa podlaskiego i lubelskiego rozegrali mistrzostwa makroregionu młodzików oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Świetnie spisała się 42-osobowa ekipa LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Młodzicy drużynowo zajęli pierwsze miejsce, a aż ośmiu juniorów młodszych wywalczyło awans do Mistrzostw Polski.

Ekipa młodzików LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża uzyskała 42 punkty i zajęła pierwsze miejsce, wyprzedzając  potentata biegów przełajowych KS Podlasie Białystok (32 pkt.) i gospodarza KS Agros Zamość (28pkt.) Indywidualnie najlepiej z naszych młodzików spisała się Ewelina Truszkowska, która wywalczyła srebro w biegu na 2500 metrów.
- Przed mistrzostwami liczyliśmy na około 30pkt. ale widząc listy startowe i ilość osób zgłoszonych zweryfikowaliśmy nasze oczekiwania i oceniliśmy szanse na około 20 pkt. - mówi  Andrzej Korytkowski trener i prezes LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. - Na szczęście nie doceniliśmy naszej młodzieży. Sukces naszych zawodników jest tym większy, że były to najliczniej obsadzone mistrzostwa makroregionu (zgłoszono 194 zawodników do czterech biegów) od kiedy jestem trenerem (tj. 10 lat) – dodaje  Korytkowski.
Po zmaganiach młodzików przyszedł czas na eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (juniorzy młodsi). Do walki o 48 miejsc w czterech biegach stanęło ponad 130 zawodników.
- W tej kategorii wiekowej również w głównych rolach wystąpili nasi zawodnicy. Automatyczny awans (miejsca 1-12) do Mistrzostw Polski uzyskało ośmiu z trzynastu, których wystawiliśmy – podkreśla Korytkowski. - Klasą dla siebie była Ewelina Lubiejewska, która w biegu na 3000m kontrolowała cały czas sytuację, biegnąc  na 1-2 miejscu i na 200m do mety rozpoczęła mocny finisz zdecydowanie wygrywając bieg - mówi.
Korytkowki dodaje, że trasa biegów była wyjątkowo ciężka.
- Będąc od 21 lat w sporcie tak fatalnej i trudnej nie widziałem – podkreśla.
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbędzie się 4 kwietnia w… Zamościu.
- Nasz makroregion ma przewagę bo już zna trasę i mamy nadzieję, że pomoże to naszym zawodnikom w osiągnięciu lepszych miejsc – mówi Korytkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę