Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Brązowa Justyna Korytkowska

Główne zdjęcie
Justyna Korytkowska na podium

O miłą niespodziankę podczas rozgrywanych w Spale (21-22.02) Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, postarała się Justysia Korytkowska (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża). Justyna w biegu na 3000m zdobyła brązowy medal uzyskując czas 10.10,77. - Jadąc na mistrzostwa nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie myśleliśmy o szansie na medal, bo Justysia była na listach ze swoim rekordem życiowym 7-ma - mówi Andrzej Korytkowski trener i mąż Justyny.

- Taktyka na bieg była prosta – mówi Korytkowski. - Biec prawie cały dystans na 4 miejscu i zaatakować na ostatnim okrążeniu. Bieg na nasze szczęście się tak ułożył, że 2-wie zawodniczki oderwały się od reszty stawki a pozostała grupa w średnim tempie pokonywała kolejne okrążenia. Takie rozegranie biegu było dla naszej zawodniczki wręcz idealne „dowiozła” się na plecach 3-ciej biegaczki i zaatakowała 150m do mety błyskawicznie zdobywając przewagę i pokonując ostatnie 100m w 14sekund – relacjonuje to co działo się w Spale Korytkowki.

W mistrzostwach brała też udział Magdalena Stankiewicz (LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża), która po biegu eliminacyjnym na 400m uzyskując czas 57,56 awansowała do finału B, w którym zajęła miejsce 2-gie (ogólnie 6-te) z wynikiem 57.18. W Spale wystartowali także byli zawodnicy Narwi Łomża: Marcin Dudek (od 3-ch lat zawodnik AZS AWF Biała Podlaska), który w skoku w dal zajął bardzo dobre 4-te miejsce uzyskując 7.57 (rek. żyć.). Natomiast Artur Zaczek (od tego roku AZS Poznań), w biegu na 60m dosłownie otarł się o finał A uzyskując rek. żyć. 6.82. Następnie w finale B pobiegł w tym samym czasie zajmując 3-cie miejsce co dało mu ogólnie 11 lokatę. 

Andrzej Korytkowski prezes   LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża podkreśla, że ten sezon dla klubu zaczyna się bardzo dobrze. Jego zawodnicy zdobyli już trzy medale Mistrzostw Polski (przed rokiem o tej porze był 1).
- Mamy nadzieję, że w sezonie letnim również postaramy się o kilka „krążków” - dodaje Korytkowski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę