Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Wykonawca stadionu wybrany

Główne zdjęcie
Tak ma wyglądać stadion po modernizacji

Miesiąc zajęło ratuszowi analizowanie ofert, które wpłynęły w odpowiedzi na przetarg na „Modernizację stadionu miejskiego w Łomży”. Ostatecznie wybrano ofertę najtańszą złożoną przez Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „MARK-BUD” z Białegostoku. Dokończenie modernizacji stadionu przy ulicy Zjazd w Łomży wyceniło ono na niespełna 18 mln zł, czyli o ponad 1,7 mln taniej niż druga pod względem „taniości” propozycja i aż o 6 mln mniej iż wynosiła najwyższa oferta. Jak podkreśla Łukasz Czech prezydent Jerzy Brzeziński liczy, że jeszcze w kwietniu będę mogły rozpocząć się pierwsze prace na stadionie.

Do przetargu, w którym otwarcie ofert nastąpiło 23 stycznia, stanęło 6 firm i konsorcjów m.in. z: Białegostoku, Warszawy, Szczecina i Łomży. Wybrana oferta „MARK-BUD” opiewa ona na kwotę 17.967.674,16 zł brutto. Kolejne oferty wynosiły od 19674894 zł do 24 milionów złotych. Nim prezydent będzie mógł podpisać umowę z wykonawcą najpierw musi podpisać umowę z marszałkiem województwa na dofinansowanie tej inwestycji. Drugi etap modernizacji łomżyńskiego stadionu znajduje się na liście indykatywnej projektów kluczowych RPO WP i w 50% ma zostać dofinansowany ze środków unijnych. Zgodnie z planem zakończenie inwestycji planowane jest na 15 grudnia 2010 roku.
Przypomnijmy, ze w trakcie przetargu ze specyfikacji przetargowej wykreślono zadanie dotyczące budowy po drugiej stronie ulic Zjazd (pomiędzy MPWiK a WORD) budowę pełnowymiarowego i oświetlonego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią. Łukasz Czech zapewnia, że z tego zadnia samorządowcy nie zrezygnowali i będzie ono zrealizowane.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę