Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Nowy rekord Ziemi Łomżyńskiej

Magdalena Żebrowska, zawodniczka LKS Narew-Kurpiewski Łomża, ustanowiła nowy rekord Ziemi Łomżyńskiej w pchnięciu kulą. W sobotę podczas Halowego Mitingu Lekkoatletycznego w Białymstoku Magda pchnęła kulę na odległość 14.17 m. Jak podkreślają trenerzy zawodniczki postępy jakie robi pozwalają mieć nadzieję, że Magda wywalczy minimum na odbywające się w lipcu w Serbii Mistrzostwa Europy Juniorów.


Magda jest jedyną zawodniczką byłego woj. łomżyńskiego która uporała się z granicą 13-stu, a teraz 14-stu metrów. Przed nią kulę najdalej posyłała Iwona Radziszewska z klubu MKS Zorza Łomża. Jej rekord 12.91 m został ustanowiony w 1982r.
Jak przekonują trenerzy zawodniczki Wojciech  Błachnio i Jan Kotowski Magda ma ogromna szansę startu w Mistrzostwach Europy.
- Minimum uprawniające do startu wynosi 14.50m wynik. To jest w zasięgu możliwości czyniącej stałe postępy zawodniczki - podkreślają.
Mistrzostwa Europy Juniorów odbędą się w tym roku w dniach 23-26. lipca w miejscowości Novi-Sad w północnej Serbii.
 
Dodajmy, że podczas mitingu w Białymstoku  wysoką formę potwierdziła także Justyna Ormanowska, która w pchnięciu kulą ustanowiła nowy rekord życiowy  - 11.46m. Pozostałe wartościowe wyniki zawodników LKS Narew-Kurpiewski Łomża:
Adrian Góralczyk skok w dal - 6.71m,
Hubert Rutkowski 60 m - 7.31s.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę