Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Kolejne „Orliki”

Co prawda w Łomży nie ukończono jeszcze pierwszego „Orlika” ale już wiadomo, że w tym roku ma zostać wybudowany drugi. Zarząd województwa podlaskiego w piątek zaakceptował listę samorządów, którym także w tym roku dorzuci się do sfinansowania kompleksu boisk ze sztuczna nawierzchnią. Jest na niej 20 jednostek w tym m.in. Łomża, Zambrów, Stawiski i Zbójna.

„Moje boisko Orlik 2012” to sztandarowy program ministerstwa sportu. Zakłada że do 2012 roku kompleks dwóch boisk ze sztuczną nawierzchnią – piłkarskiego (o wymiarach 30 x 62 m) oraz wielofunkcyjnego (30 x 44 m) przeznaczonego do piłki ręcznej, siatkowej, koszykowej i tenisa powstanie w każdej polskiej gminie. Sfinansowaniem inwestycji szacowanej na 1 mln zł. po równo (333 tys zł.)  mają dzielić się ministerstwo sportu, urząd marszałkowski i właściwa gmina. W pierwszym roku funkcjonowania programu (2008) na terenie województwa podlaskiego realizowano 20 „Orlików” w tym jeden w Łomży – pomiędzy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego a ul. Zawadzką.  Niestety łomżyńskiego „Orlika” nie ukończono na czas i oddanie go do użytku ma nastąpić dopiero wiosną.
Tymczasem już wiadomo, że w Łomży powstanie kolejny taki kompleks. Zarząd województwa podlaskiego zaakceptował w piątek 30 stycznia listę dwudziestu beneficjentów w których budowa „Orlików” zostanie dofinansowania przez samorząd województwa. Z „naszych” są to: miasto Łomża i Zambrów, a także gminy: Czyżew – Osada,  Stawiski, Wąsosz,  Wysokie Mazowieckie i Zbójna.
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę