Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Kurator ŁKS-u będzie w poniedziałek?

Na poniedziałek, 2 lutego, wyznaczono termin rozprawy podczas której ma być powołany kurator ŁKS-u Łomża. Wczoraj do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu rejonowego w Łomży wpłynął kolejny wniosek prezydenta miasta z kolejnym kandydatem na kuratora. Tym razem jest nim łomżyński mecenas Wincenty Wybranowski. Informację tę potwierdził sędzia Jan Leszczewski rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łomży.

Sprawa powołania kuratora ŁKS Łomża ciągnie się od końca 2008 roku, choć ostatni zarząd klubu do dymisji podał się ponad trzy miesiące wcześniej. O powołanie kuratora do sądu wystąpił prezydent Łomży, który formalnie sprawuje nadzór nad działającymi na terenie miasta stowarzyszeniami, a takim właśnie jest ŁKS. Pierwszym kandydatem, którego zgłoszono na te funkcję był Jerzy Kierażyński, skarbnik w ostatnim zarządzie ŁKS-u. Sąd odrzucił tę kandydaturę argumentując że we wrześniu ubiegłego roku, rezygnując z członkostwa w zarządzie klubu, złożył on oświadczenie z którego wynika, że w zaistniałej sytuacji nie jest w stanie pomóc klubowi.
Wyznaczony przez sąd kurator będzie zarządzał klubem do czasu powołania nowych pełnoprawnych władz  ŁKS-u. Zrobić to może jedynie Walne Zgromadzenie Członków Łomżyńskiego Klubu Sportowego, którego zwołanie będzie zapewne jedną z pierwszych decyzji kuratora. Oczekuje się także, że doprowadzi on do rozpoczęcia przygotowań piłkarzy ŁKS-u do zbliżającej się wiosennej rundy rozgrywek. Zgodnie z harmonogramem wyznaczonym przez PZPN runda ta rozpoczyna się w połowie marca, a jak do tej pory ŁKS nie wznowił treningów.      

 

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę