Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Na kuratora w ŁKS-ie jeszcze trochę poczekamy

Główne zdjęcie
Jerzy Kierażyński kandydat na kuratora ŁKS-u Łomża

Jerzy Kierażyński, skarbnik w ostatnim zarządzie ŁKS-u, miałby zostać kuratorem klubu. Jego nazwisko znajduje się we wniosku jaki od prezydenta Łomży dotarł do Sądu Rejonowego w Łomży. Na powołanie kuratora trzeba jeszcze trochę poczekać. Decyzja o wyznaczeniu terminu rozprawy na której sąd powoła kuratora ma zapaść dopiero gdy do sądu trafi jeszcze pismo Kierażyńskiego w którym ma on „pochwalić się” swoimi doświadczeniem zawodowym i przekonać sąd, że nadaję się do pełnienia tej funkcji.

Przypomnijmy sprawa powołania kuratora w ŁKS-ie Łomża ciągnie się już …od co najmniej 31 grudnia 2008 roku. Wówczas Komisja Rewizyjna ŁKS-u oficjalnie poinformowała prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego o tym, że wszyscy członkowie zarządu klubu złożyli rezygnacje ze swoich funkcji i ŁKS nie posiada zarządu zdolnego do działań prawnych. W minioną środę, 7 stycznia 2009 roku, podpisany przez prezydenta Brzezińskiego wniosek o ustanowienie kuratora dla ŁKS został złożony do Sądu Rejonowego w Łomży. Niestety prezydent we wniosku nie wskazał kandydata na kuratora prosząc, aby zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy Prawo o Stowarzyszeniach, to sąd z własnej inicjatywy taką osobę wyznaczył. Do prośby prezydenta sąd się nie przychylił i jeszcze w ubiegłym tygodniu odesłał pismo do ratusza z prośbą o dane osoby, którą miałby zostać powołana na kuratora. Pismo sądu prezydent przesłał dalej - do działaczy ŁKS-u, a ci wybrali...  Jerzego Kierażyńskiego, o czym w tym tygodniu poinformowali prezydenta. Prezydent ponownie przesłał do sądu wniosek – tym razem z nazwiskiem kandydata – i załączonym oświadczeniem Kierażyńskiego, że zgadza się on pełnić tę funkcję. Niestety sądowi – przynajmniej formalnie - nie jest znane doświadczenie życiowe Kierażyńskiego stąd wysłał do niego pismo z prośbą aby „się mu pochwalił” i przekonał go, że nadaje się na kuratora ŁKS-u. Jak poinformowano nas w sądzie wyznaczenie rozprawy na której będzie powołany kurator nastąpi niezwłocznie po tym gdy do sądu dotrze odpowiedź od Kierażyńskiego.  Najprawdopodobniej będzie to na początku przyszłego tygodnia.      

 
200724092216.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę