Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Na kuratora w ŁKS-ie jeszcze trochę poczekamy

Główne zdjęcie
Jerzy Kierażyński kandydat na kuratora ŁKS-u Łomża

Jerzy Kierażyński, skarbnik w ostatnim zarządzie ŁKS-u, miałby zostać kuratorem klubu. Jego nazwisko znajduje się we wniosku jaki od prezydenta Łomży dotarł do Sądu Rejonowego w Łomży. Na powołanie kuratora trzeba jeszcze trochę poczekać. Decyzja o wyznaczeniu terminu rozprawy na której sąd powoła kuratora ma zapaść dopiero gdy do sądu trafi jeszcze pismo Kierażyńskiego w którym ma on „pochwalić się” swoimi doświadczeniem zawodowym i przekonać sąd, że nadaję się do pełnienia tej funkcji.

Przypomnijmy sprawa powołania kuratora w ŁKS-ie Łomża ciągnie się już …od co najmniej 31 grudnia 2008 roku. Wówczas Komisja Rewizyjna ŁKS-u oficjalnie poinformowała prezydenta Łomży Jerzego Brzezińskiego o tym, że wszyscy członkowie zarządu klubu złożyli rezygnacje ze swoich funkcji i ŁKS nie posiada zarządu zdolnego do działań prawnych. W minioną środę, 7 stycznia 2009 roku, podpisany przez prezydenta Brzezińskiego wniosek o ustanowienie kuratora dla ŁKS został złożony do Sądu Rejonowego w Łomży. Niestety prezydent we wniosku nie wskazał kandydata na kuratora prosząc, aby zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy Prawo o Stowarzyszeniach, to sąd z własnej inicjatywy taką osobę wyznaczył. Do prośby prezydenta sąd się nie przychylił i jeszcze w ubiegłym tygodniu odesłał pismo do ratusza z prośbą o dane osoby, którą miałby zostać powołana na kuratora. Pismo sądu prezydent przesłał dalej - do działaczy ŁKS-u, a ci wybrali...  Jerzego Kierażyńskiego, o czym w tym tygodniu poinformowali prezydenta. Prezydent ponownie przesłał do sądu wniosek – tym razem z nazwiskiem kandydata – i załączonym oświadczeniem Kierażyńskiego, że zgadza się on pełnić tę funkcję. Niestety sądowi – przynajmniej formalnie - nie jest znane doświadczenie życiowe Kierażyńskiego stąd wysłał do niego pismo z prośbą aby „się mu pochwalił” i przekonał go, że nadaje się na kuratora ŁKS-u. Jak poinformowano nas w sądzie wyznaczenie rozprawy na której będzie powołany kurator nastąpi niezwłocznie po tym gdy do sądu dotrze odpowiedź od Kierażyńskiego.  Najprawdopodobniej będzie to na początku przyszłego tygodnia.      

 
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę