Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Anna Rostkowska laureatką rankingu „Złote Kolce” na najlepszego polskiego lekkoatletę

Główne zdjęcie
Anna Rostkowska odbiera nagrodę z rąk Ireny Szewińskiej

Anna Rostkowska z klubu ATHLETICS Jakać Młoda (k. Śniadowa) znalazła się wśród laureatów 39 edycji „Złotych Kolców” – rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i „Sportu” podsumowującego dokonania najlepszych polskich lekkoatletów w 2008 r. O kolejności laureatów decydowały punkty, jakie otrzymali za zajęcie wysokich miejsc w najważniejszych imprezach światowych i mistrzostwach Polski. Nasza Rostkowska zajęła 9 miejsce.

Podsumowanie rankingu odbyło się wczoraj w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Uhonorowano najlepszych 20 polskich lekkoatletów – 10 kobiet i 10 mężczyzn. Wśród kobiet rywalizację wygrała Monika Pyrek (skok o tyczce), a wśród mężczyzn Tomasz Majewski (pchnięcie kulą) Na dorobek  Anny Rostkowskiej złożyły się przede wszystkim: półfinał Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, trzecie miejsce w Pucharze Europy, zdobycie tytułu mistrzyni Polski seniorów oraz bardzo dobry występ na mityngu Golden League w Paryżu, w którym ustanowiła doskonały rekord życiowy w biegu na 800 metrów – 1:58,72.
Na pytanie zadane w jednym z wywiadów czy mogło być lepiej, odpowiedziała: z pewnością tak, ale z wyników osiągniętych w tym sezonie jestem bardzo zadowolona. Muszę podkreślić, że koleżanki, które znalazły się wyżej w rankingu również są olimpijkami i bardzo dobrymi zawodniczkami. Dość nieoczekiwanie znalazłam się w gronie czołowych biegaczek świata w biegu na 800 metrów. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie umocnię swoją pozycję.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę