Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Pasowanie na Starszaka

Czwartkowe popołudnie 23 października 2008 r na długo zapisze się w pamięci starszaków z Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży. Tego dnia dzieci z dwóch najstarszych grup uroczyście ślubowały być wzorem cnót wobec domu, przedszkola i Ojczyzny. W uroczystości wzięli udział rodzice i rodzeństwo wychowanków, przedstawiciele mediów oraz personel całego przedszkola.

Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym. Wszystkie dzieci były ubrane w galowe stroje i charakterystyczne czapeczki, grupa III niebieskie, zaś grupa IV zielono-żółte. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, jedna z grup zatańczyła taniec „Grozik”, druga grupa zatańczyła poloneza. Było też piękne przedstawienie.
 Po części artystycznej rozpoczęła się część oficjalna. Głos zabrała zastępca dyrektora Barbara Tyszka, która odczytała list dyrektor Jadwigi Juchniewicz nieobecnej na uroczystości z przyczyn obiektywnych. Następnie absolwenci przedszkola wnieśli flagę narodową i popłynął „Mazurek Dąbrowskiego”. Po hymnie narodowym ślubowanie złożyły dzieci, a po nich ich Rodzice. Dopiero wówczas przystąpiono do aktu pasowania.  Następnie nauczycielki wręczyły swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy. Na twarzach dzieci i rodziców widać było ogromne wzruszenie. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć na dzieci czekał smaczny, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
wt, 11 listopada 2008 21:34
Data ostatniej edycji: wt, 11 listopada 2008 22:27:38

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę