Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Startują kolejne „orliki”

Główne zdjęcie
Łomżyński „orlik” powstaje na terenie dawnej bazy ŁPRI przy ulicy Zawadzkiej. Zgodnie z ofertą przetargową, prace mają zostać ukończone do 30 października. (fot. 24.10.2008)

Pięć kolejnych kompleksów boisk sportowych powstałych w ramach rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012” zostanie otwartych w województwie podlaskim. Dziś „orliki” dostaną mieszkańcy Grajewa i Augustowa, jutro Jabłoni Kościelnej (gm. Nowe Piekuty) oraz w Ciechanowca, a w niedzielę Wasilkowa. Tylko jeden z tych „orlików” zmieścił się w kwocie 1 mln zł, a na tyle koszty ich budowy szacował rząd.


Przypomnijmy program przedstawiony przez premiera Donalda Tuska podczas expose w dniu 23 listopada 2007 roku, a przygotowany przez Ministra Sportu i Turystki Mirosława Drzewieckiego zakłada budowę ogólnodostępnych, bezpłatnych kompleksów boisk sportowych wraz z szatniami i zapleczem socjalnym, w każdej gminie na terenie całego kraju. Kosztami – zgodnie z założeniem - po równo mieli się podzielić rząd, samorząd województwa i budująca „orlika” gminy. Okazuje się jednak, że ustalony przez rząd koszt budowy boisk za 1 mln zł praktycznie jest nieosiągalny.  

W programie „Orlik” w woj. podlaskim chce uczestniczyć 90 ze 118 gmin. Do końca tego roku ma powstać 20 kompleksów boisk. Dotychczas w woj. podlaskim otwarto już cztery „orliki”: w Korycinie, Zambrowie, Siemiatyczach i Suwałkach, a do końca roku mają one powstać także w gminach: Narewka, Mały Płock, Mońki, Łomża (gmina i miasto), Sejny, Śniadowo, Szudziałowo, Supraśl, Białystok, Bielsk Podlaski.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę