Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Brąz łomżyńskich karateków

Główne zdjęcie
Reprezentacja Łomżyńskiego Klubu Karate z trenerem Dariuszem Syrnickim

Bardzo dobrze spisali się karatecy z Łomżyńskiego Klubu Karate, którzy w weekend startowali rozgrywany w Koszalinie V Pucharze Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. Łomżanie drużynowo zajęli trzecie miejsce, a indywidualnie zdobyli cztery srebrne i jeden brązowy medal. Dodać wypada, że na matach w Koszalinie walczyło ponad 220 uczestników z 56 klubów.

Łomżyński Klub Karate reprezentowało 10 zawodników.  Wśród młodzików w kategorii dziewcząt w wadze do 50 kg, srebrny medal zdobyła Edyta Pankowska. Taki sam krążek w kategorii powyżej 50 kg zdobyła Karolina Chaberek, w wadze powyżej 70 kg chłopców - Jakub Dziekoński. Dobrze wypadli też juniorzy młodsi. Aleksandra Zajkowska, reprezentantka Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy, które odbędą się 22 listopada w Bułgarii, zajęła co prawda „tylko” 2 miejsce ale – jak podkreśla Dariusz Syrnicki, trener Łomżyńskiego Klubu Karate, startowała w nie swojej kategorii wagowej.
- Ola jest dwukrotną Mistrzynią Polski w wadze do 55 kg a walczyła w kategorii powyżej 55kg – opowiada Syrnicki. - W półfinale pokonała aktualną Mistrzynię Polski i reprezentantkę na ME w tej kategorii Anne Kwiatkowską z Warszawy. Mając pokonaną największą konkurentkę, do walki finałowej wyszła zbyt „rozluźniona”, popełniła błąd techniczny, co dało zwycięstwo przeciwniczce - podkreśla.
Bardzo dobrze w Koszalinie zaprezentował się Łukasz Lubiejewski, który trzy pierwsze pojedynki zakończył przed czasem. W półfinale wagi do 70 kg spotkał się z obecnym Mistrzem Polski i reprezentantem Polski na ME Mateuszem Krejpcio z Suwałk. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce, decyzją sędziego maty, musiał uznać wyższość przeciwnika. Zawodnik z Suwałk wygrał kategorie. Jego  trener pogratulował Łukaszowi pojedynku, nazywając go „przedwczesnym finałem”. Ostatecznie zawodnik z Łomży zdobył brązowy medal.
230804070022.gif
Foto: Reprezentacja Łomżyńskiego Klubu Karate z trenerem Dariuszem Syrnickim
Foto: Karolina Chaberek (drugie miejsce)
Foto: Edyta Pankowska (drugie miejsce)
Foto: Aleksandra Zajkowska (drugie miejsce)
Foto: Łukasz Lubiejewski (trzecie miejsce - po lewej)
Foto: Jakub Dziekoński (drugie miejsce)
Foto: Reprezentacja województwa podlaskiego - Suwałki, Łomża, Augustów, Grajewo
cz
pon, 20 października 2008 12:34
Data ostatniej edycji: pon, 20 października 2008 12:58:58

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę