wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Brąz łomżyńskich karateków

Reprezentacja Łomżyńskiego Klubu Karate z trenerem Dariuszem Syrnickim

Bardzo dobrze spisali się karatecy z Łomżyńskiego Klubu Karate, którzy w weekend startowali rozgrywany w Koszalinie V Pucharze Polski Młodzików i Juniorów Młodszych Karate Kyokushin. Łomżanie drużynowo zajęli trzecie miejsce, a indywidualnie zdobyli cztery srebrne i jeden brązowy medal. Dodać wypada, że na matach w Koszalinie walczyło ponad 220 uczestników z 56 klubów.

Łomżyński Klub Karate reprezentowało 10 zawodników.  Wśród młodzików w kategorii dziewcząt w wadze do 50 kg, srebrny medal zdobyła Edyta Pankowska. Taki sam krążek w kategorii powyżej 50 kg zdobyła Karolina Chaberek, w wadze powyżej 70 kg chłopców - Jakub Dziekoński. Dobrze wypadli też juniorzy młodsi. Aleksandra Zajkowska, reprezentantka Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy, które odbędą się 22 listopada w Bułgarii, zajęła co prawda „tylko” 2 miejsce ale – jak podkreśla Dariusz Syrnicki, trener Łomżyńskiego Klubu Karate, startowała w nie swojej kategorii wagowej.
- Ola jest dwukrotną Mistrzynią Polski w wadze do 55 kg a walczyła w kategorii powyżej 55kg – opowiada Syrnicki. - W półfinale pokonała aktualną Mistrzynię Polski i reprezentantkę na ME w tej kategorii Anne Kwiatkowską z Warszawy. Mając pokonaną największą konkurentkę, do walki finałowej wyszła zbyt „rozluźniona”, popełniła błąd techniczny, co dało zwycięstwo przeciwniczce - podkreśla.
Bardzo dobrze w Koszalinie zaprezentował się Łukasz Lubiejewski, który trzy pierwsze pojedynki zakończył przed czasem. W półfinale wagi do 70 kg spotkał się z obecnym Mistrzem Polski i reprezentantem Polski na ME Mateuszem Krejpcio z Suwałk. Po bardzo zaciętej i wyrównanej walce, decyzją sędziego maty, musiał uznać wyższość przeciwnika. Zawodnik z Suwałk wygrał kategorie. Jego  trener pogratulował Łukaszowi pojedynku, nazywając go „przedwczesnym finałem”. Ostatecznie zawodnik z Łomży zdobył brązowy medal.