Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Drugi srebrny medal Korytkowskiej!

Główne zdjęcie
podczas biegu

Bardzo dobrze na polskich bieżniach radzi sobie Justyna Korytkowska zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” – Pepees Łomża. Podczas rozgrywanych w weekend w Grudziądzu Młodzieżowych Mistrzostw Polski Korytkowska zdobyła srebrny medal na 3000m z przeszkodami uzyskując wynik 10.36,53.

Justyna Korytkowska na podium
Justyna Korytkowska na podium
podczas biegu
podczas biegu
Bieg był rozgrywany w wolnym tempie przez co było dużo przepychanek, po 2 km uformowała się 6-cio osobowa grupa, która walczyła o medale, a od 200m do mety o zwycięstwo walczyły już tylko dwie zawodniczki.
- Błąd na ostatnim rowie z wodą kosztował Justynę złoty medal, który zdobyła Anna Wojna (ULKS Lipinki) – 10.35,57 – mówi Andrzej Korytkowski – trener i mąż Justyny.
Sama Justyna, która drugiego dnia zmagań przebiegła na 5000m i z czasem 17.27,09 (co jest jej nowym rekordem życiowym), zajęła 6 pozycję cieszy się z medalu i z tego, że tegoroczny sezon lekkoatletyczny dobiega końca.  
- Jestem  bardzo zmęczona – mówi Justyna. - Musiałam trzymać wysoką formę od Mistrzostw Halowych poprzez biegi Grand Prix PZLA będące kwalifikacją do Reprezentacji Polski, Mistrzostw Seniorów aż do teraz - dodaje.
Przypomnijmy: 6 lipca w Szczecinie Justyna zdobyła tytuł vice mistrzyni polski seniorek na tym samym dystansie, reprezentowała Polskę na meczu między państwowym Polska – Niemcy w Rostoku, ustanowiła rekordy województwa na 10km i 3km z przeszkodami, wygrała Grand Prix Polski (3km prz.), była 8 i 5 na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów oraz 5-ta na 10 km podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Trener podkreśla, że dzięki Justynie i jej medalowi klub dokonał historycznego wyczynu zdobywając w jednym roku medale we wszystkich 4 kategoriach, w których są rozgrywane oficjalne Mistrzostwa Polski (Seniorzy, Młodzieżowcy, Juniorzy, Juniorzy Młodsi).
- Nie wiem jak w innych dyscyplinach ale w lekkiej atletyce na ziemi łomżyńskiej, nikt nigdy wcześniej takiej sztuki nie dokonał – mówi Korytkowski, dodając, że dotychczas także  podopieczni żadnego trenera nie zdobyli, aż 8 medali w jednym sezonie. - Każdy sukces jednak ma swoją cenę, czuje się teraz tak samo zmęczony jak zawodnicy a może i bardziej na szczęście zostały już tylko 2 starty (nieoficjalne Mistrzostwa Polski Młodzików i walka o awans do I Ligi Juniorów) i będzie można odpocząć – dodaje.
 
Dodajmy, że podczas zawodów w Grudziądzu srebrny medal w skoku w dal (7.65 m – rekord życiowy) uzyskał Marcin Dudek. Zawodnik AZS-AWF Biała Podlaska jest wychowankiem LKS Narew-Kurpiewski Łomża, a jego trenerem był Jan Kotowski.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę