Kolejna porażka.

strata pierwszej bramki

ŁKS Łomża uległ na własnym stadionie 1 : 2 z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Sił zawodnikom z Łomży starczyło tylko na 60 min. Później grali tylko goście. ŁKS w dzisiejszym spotkaniu poprowadził II trener Darek Narolewski. Po meczu z zadowoleniem mówił trener gości Tomasz Muchiński: jest to nasze pierwsze zwycięstwo wyjazdowe w tej rundzie, ... bardzo się cieszę że zawodnicy dzisiaj z pianą na ustach z wielką determinacją starali się odrabiać straty na początku i potem postawić kropkę nad i.

Mecz rozpoczął się od ataków gości. Już w 4 min. doskonała interwencją popisał się bramkarz ŁKSu Chachuła Michał broniąc  pewną bramkę. ŁKS nie stwarzał wielu groźnych sytuacji, ale w 17 minucie gospodarze po strzale Piotra Orlińskiego objeli prowadzenie. Po raz kolejny doskonale bronił bramkarz ŁKSu zatrzymując w końcówce pierwszej połowy piłkę zmierzającą pewnie do bramki. Po przerwie powoli zwodnicy ŁKSu zaczęli tracić siły. Niecelne podania, brak składnych akcji z przodu. Goście przejęli pełną inicjatywę. Przy takiej przewadze zdobycze bramkowe były kwestią czasu. W 67min. Sztybrych Przemysław po małym zamieszaniu na polu karnym zdobywa pierwszą bramkę. Wynik spotkania w 93min. ustala Brodecki Krzysztof. Przegrana mogłaby być jeszcze wyższa. Przynajmniej dwie sytuacje mogły skończyć się bramką, w 60 min Chachuła przy ataku z lewej strony delikatnie wybija piłkę a ta odbija się od słupka. W 88 min sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał zawodnik Sokoła Gradzki Ireneusz.
Po meczu obraz drużyny nie jest najlepszy. Piłkarze sił mają tylko na 60 minut, a co później? Po spotkaniu denerwował się Artur Łazar, miał pretensję, że nie wszyscy wkładają serce do walki: my mamy taki zespół, że jak dwa ogniwa odpadną to gramy w dziewiątkę albo w ośmiu, a w ośmiu wygrać mecz to ja nie widziałem - mówił zawodnik ŁKSu.
II trener ŁKSu Dariusz Narolewski  na pomeczowej konferencji powiedział: wszyscy wiedzą, że zespół jest w przebudowie, a ja jestem w zastępstwie. Wiadomo, że będzie nowy trener, p. Milewski a ja będę dalej asystentem  (dostałem taką propozycję od zarządu). Dziś zagraliśmy jak na nasze możliwości w miarę dobrą pierwszą połowę meczu, w konsekwencji nie straciliśmy bramki. Wiadomo, że zespół przyjezdny gra dobrze stałe fragmenty gry, ..., staraliśmy się to jakoś eliminować chociaż i tak dochodzili do sytuacji strzeleckich. Na nasze szczęście niewykorzystanych. Szkoda, że w pierwszej połowie meczu nie strzeliliśmy bramki na 2 : 0, bo mieliśmy praktycznie do szatni po stałym fragmencie gry. Druga połowa to za mało konsekwencji w grze defensywnej, cofnęliśmy się za mocno do tyłu, trochę chłopakom w końcówce brakowało siły, chociaż chciałbym tu dziś wszystkim podziękować za ambicję, walkę do końca i jak na  nasze możliwości zagraliśmy niezły mecz.