Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Najlepsi w Europie paralotniarze uhonorowani

Największa impreza sportowa rozgrywana w tym roku w Łomży dobiegła końca. W sobotnie popołudnie na Starym Rynku oficjalnie zakończono V Paralotniowe Mistrzostwa Europy PPG. W trwających cały tydzień mistrzostwach brało udział 130 zawodników z 14 państw. Niestety pogoda płatała figle organizatorom imprezy także na jej zakończeniu... opóźniając uhonorowanie najlepszych w Europie paralotniarzy.

Paralotniarze biorący udział w V Paralotniowych Mistrzostwach Europy rywalizowali w klasach: PF1, PF2, PL1 i PL2. Z zaplanowanych do rozegrania 10 konkurencji, ze względu na warunki atmosferyczne, organizatorom udało się przeprowadzić sześć tym samym wypełniając wyznaczone minimum aby mistrzostwa były ważne.
W klasie PF1 - paralotniarz z napędem (śmigłem na plecach) startował przy pomocy nóg - wygrał Hiszpan Juan Jose Garcia de Abajo. Najlepszy z Polaków Grzegorz Krzyżanowski zajął czwarte miejsce.
W klasyfikacji PF2 - start także odbywa się z nóg, tylko załoga składała się z dwóch osób - pilota i nawigatora – najlepsi okazali się Francuzi Michel Touitou i Tristian Guillabeau, a Polacy Witold Kusiak i Piotr Kaczyński byli czwarci.  
W klasie PL1 - motoparalotnie startowały z wykorzystaniem podwozia na kółkach – Mistrzem Europy został Hiszpan Alfonso Redondo. Najlepszy z Polaków Krzysztof Romicki ostatecznie został sklasyfikowany na czwartej pozycji.  
W klasyfikacji PL2 – start podobnie jak w PL1, z tą różnicą, że w wózku było dwóch zawodników – najlepsi byli Niemcy Barthel Gunar i Peter Shulz. Także w tym wypadku najlepsi z polskich zawodników Piotr Dudek i Dominik Dudek zajęli czwarta pozycję.

Jak podkreśla Mikołaj Tocki rzecznik prasowy mistrzostw Polacy mogą być zadowoleni ze swoich występów. Drużynowo w PL1 i PL2 zajęli druga pozycję, a w klasach PF1 i PF2 trzecią.   
210204100642.gif
Pokrewne (tag): paralotnie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę