Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Rostkowska już w Chinach

Główne zdjęcie
Anna Rostkowska odbiera nominację Olimpijską

Anna Rostkowska 28-letnia zawodniczka klubu Athletic Jakać Młoda (koło Śniadowa pod Łomżą) - jedyna nasza lekkoatletka na XXIX Igrzyska Olimpijskie w Pekinie - jest już w wiosce olimpijskiej. W środę po południu wyleciała samolotem do stolicy Chin. Dzień wcześniej w Centrum Olimpijskim w Warszawie, wraz z grupą 93 kolejnych sportowców, złożyła ślubowanie i odebrała nominację olimpijską.

W uroczystości wzięło udział 93 sportowców, wśród nich Anna Rostkowska. Nominację wręczył Mirosław Drzewiecki – Minister Sportu, V kółko olimpijskie – Zbigniew Pacelt – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki RP. Pamiątkową monetę wybitą przez Narodowy Bank Polski z okazji Igrzysk Olimpijskich w Pekinie przekazała Dorota Idzi – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, była mistrzyni świata w pięcioboju nowoczesnym, olimpijka. Polscy sportowcy prezentowali się doskonale w strojach specjalnie przygotowanych na tę uroczystość.

- Podczas ceremonii panował odświętny nastrój. Jako sportowcy rzadko spotykamy się na uroczystościach, tym bardziej tak szczególnych. Najczęściej dążymy do swojego mistrzostwa wylewając litry potu na treningach ze swoimi trenerami i osobami, z którymi współpracujemy. To co najważniejsze – start – ciągle przede mną. Postaram się wypaść jak najlepiej i na miarę swoich możliwości – zapowiadała Anna Rostkowska.

Uroczyste rozpoczęcie XXIX Igrzysk Olimpijskich odbędzie się w dziś (piątek, 8.08.2008) o godzinie 20:08, czyli o 14:08 czasu polskiego.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę