Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Paralotnie w górze od świtu do nocy...

Główne zdjęcie
ranek 07.08.2008

Paralotniarze wykorzystują poprawę pogody. Wczoraj przed wieczorem udało się rozegrać konkurencję oszczędnościową, czyli tzw. „ekonomikę”. To chyba najbardziej widowiskowa z konkurencji zaplanowanych podczas odbywających się w Łomży V Paralotniowych Mistrzostw Europy PPG 2008. Praktycznie wszystkie paralotnie jednocześnie krążyły nad łąkami przy Narwi. Dziś paralotniarze mają latać niemal non stop. Zaplanowano rozegranie aż trzech konkurencji – mówi Mikołaj Tocki rzecznik prasowy mistrzostw.


O świcie - o godz. 5.30 zawodnicy przystąpią do „koniczynki”.
- Na lądowisku ustawione zostanie pięć tyczek: cztery utworzą kwadrat, jedna stanie w środku. Pilot będzie miał za zadanie okrążyć cztery tyczki brzegowe, tak, by po okrążeniu każdej z nich nadlecieć nad tyczką środkową i dotknąć ją stopą  - tłumaczy Leszek Małkowski, dyrektor sportowy zawodów.

O godz. 12.00 zaplanowano konkurencję „kocie skoki”  
- Jest to konkurencja nawigacyjna z oszczędnością paliwa. Zawodnik musi lecąc z określoną ilością paliwa odwiedzić jak najwięcej punktów zaznaczonych w terenie - mówi Małkowski.

Po południu, o godzinie 17.00 ma się odbyć przekładana od poniedziałku ze względu na fatalną pogodę konkurencja  „szybko-wolno”. Przygotowane zostaną dwie trasy o długości 250 metrów każda. Zawodnik będzie musiał przelecieć nad jedna z nich, jak najwolniej potrafi, a nad drugą, jak najszybciej.
200829104429.jpg
Foto: ranek 07.08.2008
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Pokrewne (tag): paralotnie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę