Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Polska załoga prowadzi! Świetny Francuz!

Pogoda krzyżuje plany organizatorom i zawodnikom biorącym udział w V Paralotniowych Mistrzostw Europy PPG (paralotni z napędem), które w tym roku rozgrywane są w Łomży. Niemniej póki co, po dwóch pierwszych konkurencjach prowadzi polska załoga Witold Kusiak (pilot) i Piotr Kaczyński (nawigator). Polacy, startujący w klasie PF2, uzyskali 1250 punktów i o 28 oczek wyprzedzają dwie francuskie ekipy, które exe quo zajęły drugie miejsce.

Witold Kusiak i Piotr Kaczyński
Witold Kusiak i Piotr Kaczyński
Świetnie na łomżyńskim niebie radzi sobie także, obrońca tytułu mistrza Europy w klasie PF1 Mathieu Rouanet z Francji. Zdobył 1447 punktów i zdecydowanie prowadzi. Mistrzostwa pomyślnie rozpoczął także, startujący w tej samej klasie co Francuz, Robert Krzyżanowski. Uzyskał 1224 punkty i od podium dzieli go niecałe 30 pkt.  
Nie może być z siebie do końca zadowolony Tomasz Kudaszewicz, aktualny wicemistrz świata, startujący w klasie PL1. Polak po dwóch konkurencjach zajmuje siódma pozycję i traci 225 punktów do lidera. Zdenka Andrlika z Czech.
W klasie PL2 prowadzą Barthel Gunari (pilot) i Peter Shulz (nawigator) z Niemiec (1250 pkt.). Najlepsi z Polaków w tej klasie, Piotr Dudek (pilot) i Dominik Dudek (nawigator), zajmują piąte miejsce.
 
Drużynowo dobrze!
Polska reprezentacja bardzo dobrze wypada w klasyfikacji drużynowej. W każdej z klas Polacy są w ścisłej czołówce: W PL1, PL2 i PF2  zajmują drugie miejsce, w klasie PF1 – trzecie. Drużynowo najgroźniejszymi rywalami Polaków po dwóch konkurencjach są Francuzi i Czesi.

Niepogoda
Niestety póki co pogoda płata figle organizatorom. Z powodu złych warunków atmosferycznych wczoraj zostały odwołane wszystkie konkurencje. Zamiast latać zawodnicy strzelali i pływali po Narwi. Jeżeli pogoda pozwoli dziś rozegrana zostanie konkurencja oszczędnościowa, czyli tzw. „ekonomika”.
- Polega ona na pokonaniu jak najdłuższego dystansu na określonej dla danej klasy ilości paliwa. PL-1 i PF-1 otrzymają 1,5 kg, PF-2 zaś 2 kg, a PL-4 polecą na 4 kg paliwa - tłumaczy Leszek Mańkowski, dyrektor sportowy Mistrzostw.
 
V Paralotniowe Mistrzostwa Europy PPG 2008 rozgrywane są w Łomży od 2 sierpnia. Są to pierwsze zawody tej rangi rozgrywane w Polsce. Do Łomży przyjechało 130 pilotów z 14 krajów. Mistrzostwa potrwają do 9 sierpnia. Uroczyste ogłoszenie zwycięzców odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia o godz. 14.00 na Starym Rynku w Łomży.
Pokrewne (tag): paralotnie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę