Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Pogoda aktywna podczas mistrzostw europy.

Wiatr i deszcz ustawiły kalendarz lotów podczas drugiego dnia V Paralotniowych Mistrzostw Europy w Łomży. Z zaplanowanych na poniedziałek konkurencji odbyła się tylko jedna. O 6.00 rozegrano konkurencję – nawigacyjną, a uczestnicy zgodnie podkreślali doskonałe warunki panujące rano. Niestety na po południu pogoda załamała się i kolejną „szybko - wolno” organizatorzy przełożyli na wtorek na godz. 6.oo.

Konkurencja nawigacyjna polega na tym, że w terenie wokół Łomży zaznaczono 16 punktów. Pilot miał za zadanie wybrać taką trasę łamaną, aby przelatując nad tymi punktami, zrobić jak najwięcej kilometrów, nie przekraczając 90 minut - tłumaczy Wojciech Domański, zastępca dyrektora sportowego zawodów.
 
  Litwin nie doleciał
 
  - Duże problemy miał Jonas Miklovis. Silnik w jego motoparalotni zawiódł i w wyniku nadmiernego spalania, zabrakło paliwa. Nie doleciał do lądowiska i wylądował na stadionie (stadion miejski ŁKS Łomża – przyp. red.)- opowiada przygodę kolegi z zespołu Rehatas Samulenas, kapitan reprezentacji Litwy.
 
  Czesi w czołówce
 
  Bardzo zadowoleni z siebie byli za to Czesi - Przelecieliśmy nawet więcej niż planowaliśmy, bo aż 48 km. Mamy nadzieje, że będziemy w czołówce tej konkurencji - mówią  Lubomir Zaworka i Rostislav Rylka, załoga dwuosobowa z Czechy
Pokrewne (tag): paralotnie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę