Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

W Łomży rozpoczynają się paralotniowe ME

130 zawodników z trzynastu krajów weźmie udział w 5. Paralotniowych Mistrzostwach Europy PPG (z napędem), które w sobotę wieczorem zostaną oficjalnie otwarte w Łomży (Podlaskie). W Polsce impreza odbywa się po raz pierwszy. Do Łomży przyjechali paralotniarze m.in. z Anglii, Czech, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji, Włoch a nawet z Brazylii. Ci ostatni podpatrują też stronę organizacyjną, bo chcą niedługo zorganizować u siebie mistrzostwa panamerykańskie.

Pierwsze konkurencje rozpoczną się w niedzielę, oficjalne zakończenie mistrzostw - za tydzień. Jak poinformował w sobotę dyrektor sportowy zawodów Leszek Mańkowski, mistrzostwa będą rozgrywane w czterech klasach: PF1, PF2, PL1 i PL2.

W klasie PF1 paralotniarz startuje z napędem (śmigłem na plecach) przy pomocy nóg; w PF2 - start także odbywa się z nóg, tylko załoga składa się z dwóch osób (tandem), pilota i nawigatora. W klasie PL1 motoparalotnie startują z wykorzystaniem podwozia na kółkach, podobnie jak w PL2, gdzie w skład załogi wchodzi pilot i nawigator.

W każdej klasie zawodnicy rozegrają po sześć konkurencji, w tym m.in. na celność lądowania, czy slalom miedzy tyczkami. "Są to konkurencje bardzo dynamiczne, rozgrywane na małej wysokości i z dużą prędkością. Bardzo atrakcyjne dla publiczności" - dodał Mańkowski.

Trener kadry narodowej PPG (paralotni z napędem) Adam Paska ocenia, że polscy zawodnicy są w ścisłej światowej czołówce w tej dyscyplinie sportu. Zaliczył do niej także Hiszpanów, Francuzów, Anglików i Czechów.

Trener Paska uważa, że praktycznie w każdej z klas Polacy mają szanse medalowe. Wymienił m.in. Tomasza Kudaszewicza, aktualnego wicemistrza świata z Chin w klasie PL1 a także Krzysztofa Romickiego, który w tej klasie w Chinach był czwarty.

Tomasz Kudaszewicz uważa, że konkurencja na rozgrywanych w Łomży mistrzostwach będzie duża, bo cała światowa czołówka w tej dyscyplinie pochodzi z Europy. Za szczególnie groźnych przeciwników uważa Hiszpanów i Francuzów, a także Czechów.
210204100642.gif
Pokrewne (tag): paralotnie

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę