Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
Bóg, dawca nadziei, niech wam udzieli pełni radości i pokoju w wierze, abyście przez moc Ducha Świętego byli bogaci w nadzieję /Rz 15.13/.


NASZE WSTAWIENNICZE MODLITWYW furcie klasztornej przyjmujemy intencje modlitewne
- dziękczynne
- błagalne ( prośby )

Modlimy się wspólnie odmawiając Oficjum w intencjach tych, którzy proszą nas o modlitwę. W tych intencjach odmawiamy również różaniec i koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jest także sprawowana Eucharystia.
Poszczególne intencje są u nas wywieszane pod krzyżem, przed wejściem do oratorium każdego dnia. Każda Siostra w tych intencjach ofiarowuje oprócz modlitwy swoją pracę i cierpienie

- AKT POŚWIĘCENIA odmawiany zawsze w 1- wszy Piątek miesiąca - Modlitwy po medytacji;

 

 

=========================================

==========================

 

W godzinach od 7.00 do 19.00 w furcie klasztornej przyjmujemy intencje modlitewne obejmujące najrozmaitsze ludzkie sytuacje życiowe, by  w modlitwie wstawienniczej i codziennej ascezie naszego kontemplacyjnego mniszego życia ofiarować je Wszechmogącemu Bogu.

 

*********************************

******************

 

AKT POŚWIĘCENIA


Najświętsze Serce Jezusa- Tyś objawiło św. Małgorzacie- Marii’- że pragniesz panować nad całym światem.- Oto przychodzimy dziś- aby ogłosić Twoją władzę królewską i Najwyższą- nad Konwentem naszym- Chcemy żyć Twoim życiem: pragniemy, aby zakwitły wśród nas cnoty, którym już tu na ziemi przyrzekłeś błogosławieństwo pokoju:- odtrącamy precz od siebie ducha światowego, na którego rzuciłeś przekleństwo;- chcemy coraz głębiej przejmować Sie duchem zakonnym, który tak bardzo jest Tobie miły i drogi.

Panuj nad naszymi umysłami przez prostotę wiary;- króluj nad naszymi sercami przez miłość bezgraniczną, jaką płoną ku Tobie, a której ogień podsycać będziemy- przez częste przyjmowanie Twej Boskiej Eucharystii.

Racz o Boskie Serce,- przewodniczyć naszym zebraniom,- błogosławić naszym przedsięwzięciom duchowym i doczesnym,- oddalać od nas troski,- uświęcać nasze radości i koić cierpienia. A jeżeli kto z nas miałby nieszczęście zasmucić Ciebie,- przypomnij mu, o Serce Jezusa,- że jesteś dobre i miłosierne dla pokutującego grzesznika.

Gdy zaś wybije godzina rozłąki,- gdy śmierć rzuci na nas cień smutku i żałoby,- poddamy się wszyscy,- odchodzący i pozostający,- Twym odwiecznym wyrokom.- Pociechą wówczas będzie nam myśl, że przyjdzie kiedyś dzień,- gdy cały nasz Konwent- złączony w niebie- opiewać będzie na wieki- Twoją chwałę i Twoje dobrodziejstwa.

Niepokalane Serce Maryi,- Patriarcha Święty Józef,- święci nasi Patronowie i Założyciele- niech raczą ofiarować Tobie to poświęcenie nasze,- a nam przypominać je po wszystkie dni życia.

 

Niech żyje Serce Jezusa, naszego Króla i Ojca!

 

Za drogich zmarłych i nieobecnych członków Zgromadzenia wszyscy odmawiają Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo

 

 

 

=====================================

Kocham Cię, o mój Boże, i moim jedynym pragnieniem jest kochać Cię aż do ostatniego tchnienia mego życia. Kocham Cię, o mój Boże, nieskończenie dobry, i wolę umrzeć kochając Cię, niż żyć bez kochania Ciebie. Kocham Cię, Panie i jedyna łaska, o jaką Cię proszę , to kochać Cię wiecznie...Boże mój, jeśli mój język nie jest zdolny mówić w każdej chwili, iż Cię kocham, chcę, aby moje serce powtarzało Ci to za każdym moim tchnieniem.

 

=====================================


Modlitwy po medytacji

 

 

 

Najświętsze Serce Jezusa zlej obficie błogosławieństwo swoje na Kościół Święty, na Ojca Świętego, na całe duchowieństwo i na naszą kongregację. Daj sprawiedliwym wytrwanie, nawróć grzeszników, oświeć niewiernych, pobłogosław naszych krewnych, przyjaciół i dobroczyńców, przybądź umierającym z pomocą, wyzwól dusze czyśćcowe i na wszystkie serca rozlej słodkie panowanie swojej miłości. Amen.

 

Chwalebny św. Józefie, Oblubieńcze Maryi, pamiętaj o nas, czuwaj nad nami najmilszy stróżu nasz. Pracuj nad naszym uświątobliwieniem, zaopatruj nasze potrzeby obecne. O wierny Opiekunie, któremu powierzony był najdroższy nasz skarb Jezus, weź pod  swoją miłościwą opiekę sprawy naszej budowy duchowej, materialnej i powołania i niechaj ich skutek będzie na chwalę Bożą i na pożytek dusz naszych. Amen.

 

Racz nagrodzić, Panie, wszystkim, którzy nam dobrze czynią dla imienia Twojego żywotem wiecznym. Amen.

 

Duchu Święty, natchnij nas! Miłości Boża, pochłoń nas, na właściwą drogę zaprowadź nas. Maryjo, Matko spojrzyj na nas, z Jezusem błogosław nam, od wszelkiego złego, od wszelkiego złudzenia, od wszelkiego niebezpieczeństwa zachowaj nas.

 

Benedykcie, Ojcze Święty, dla Twych zasług wielce wzięty u Dworu Niebieskiego. Ciebie dzisiaj pozdrawiamy, przez Ciebie łaski żądamy od Jezusa naszego. Niech mamy z Twojej przyczyny, by grzechowe wszelkie winy były nam odpuszczone. Uproś nam życie zakonne i do woli Bożej skłonne, złym chęciom umorzone.  Niech Cię Ojcem swoim znamy, do Ciebie się uciekamy w naszych dolegliwościach. Niech nieprzyjaciel nie szkodzi, , który na to godzi, by nas uwikłał w złościach. Niech tu życiem w niewinności, pokorze i cierpliwości Ciebie naśladujemy. Niech się w Bogu zakochamy, rzeczy świata odrzucamy a niebieskie szacujemy. Przy śmierci bądź nam obroną, od nieprzyjaciół zasłoną, z afektu ojcowskiego. Gdy wyjdzie dusza z ciała, proś by się zaraz dostała do Jezusa swojego. Amen.

 

Módl się za nami święty nasz Ojcze Benedykcie - abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

 

Módlmy się:

Wzbudź, Panie, w Kościele Twoim Ducha, w którym Ci święty Ojciec Benedykt służył, abyśmy nim napełnieni stale kochali to, co On kochał i czynem wykonywali to, czego nauczał. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Święta Matko Scholastyko – módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

 

Pod Twoją obronę...

Witaj Królowo...

(w środę – Litania do św. Józefa)

 

 

============================================

=====================================

 

Foto: W klasztornym oratorium
Foto: Furta klasztorna
Foto: Wejście do klasztoru
S. Stefania OSB
pt, 06 czerwca 2008 13:43
Data ostatniej edycji: wt, 31 października 2017 15:35:21

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę