Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

OKRES ADWENTU

S. Stefania OSB nie, 20 listopada 2022 10:15


Ant. Uwielbiajmy Jezusa Chrystusa, / Króla nad królami.
=====
1 Kor 15, 25-28

Trzeba, aby Chrystus królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół u nóg swoich. Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć. Wszystko bowiem jest rzucone pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który Mu wszystko poddał. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.
=====
MODLITWA

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty postanowiłeś wszystko poddać umiłowanemu Synowi Twojemu, Królowi wszechświata, † spraw, aby całe stworzenie, wyzwolone z niewoli grzechu, * Tobie służyło i bez końca Ciebie chwaliło. Przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, naszego Pana i Boga, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/krol.php3

Czytanie duchowe na dziś

S. Stefania OSB śr, 13 marca 2019 08:45


Z Traktatu świętego Cypriana, biskupa: "O śmiertelności" (Tract. 18, 24. 26)

Nie lękajmy się śmierci, myślmy o nieśmiertelności

Pamiętajmy o tym, że mamy czynić wolę Boga, a nie naszą własną. Pan każe nam modlić się o to codziennie. Nie wypada przecież i jest zakłamaniem modlić się, by stała się wola Boga, a równocześnie sprzeciwiać się jej, gdy nas powołuje i zabiera z tego świata. W obliczu śmierci bronimy się i uchylamy; odchodzimy stąd z konieczności, a nie z dobrej woli - i idziemy ku Panu smutni i przygnębieni, tak jak oporni słudzy, których siłą trzeba tam przywodzić. Chcemy od Niego otrzymać nagrodę w niebie, a przychodzimy tam jakby wbrew naszej woli. Po cóż zatem modlimy się i prosimy, by przyszło królestwo niebieskie, skoro tak nas raduje niewola tego świata? Po cóż wciąż od nowa prosimy i błagamy, by nadszedł dzień królestwa, jeśli bardziej pragniemy i życzymy sobie tu służyć diabłu, niż królować z Chrystusem? Świat nienawidzi chrześcijan; czemuż więc kochasz tego, który ma cię w nienawiści, a nie idziesz raczej za Chrystusem, który cię odkupił i ciebie miłuje? W swoim liście Jan woła i napomina, by nie miłować świata i nie iść za jego pożądiiwościami. "Nie miłujcie świata - pisze - ani tego, co jest na świecie. Jeśli kto miłuje świat, nie ma w nim miłości Ojca. Wszystko bowiem, co jest na świecie, jest pożądliwością ciała, pożądliwością oczu i pychą tego świata. Świat zaś przemija, a z nim jego pożądliwość; kto zaś wypełnia wolę Bożą, ten trwa na wieki". Ukochani bracia! Bądźmy raczej gotowi całym duchem, ze wszystkich sił i z wiarą niewzruszoną wypełnić wszystko, czego Bóg od nas zażąda. Nie lękajmy się śmierci, myślmy o nieśmiertelności. Naszą postawą okażmy żywą naszą wiarę.

więcej: https://brewiarz.pl/xi_22/2511p/godzczyt_osb.php3#czyt2

KALENDARZ LITURGICZNY

S. Stefania OSB so, 03 marca 2018 08:06


=====

25 LISTOPADA 2022 r.

Piątek XXXIV tygodnia Okresu Zwykłego
=====
Dzisiejsi patroni: św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy (+ 307/312?); bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewicy (+ 1902); bł. Beatryczy z Ornacieu, zakonnicy (+ 1303); bł. Elżbiety "Dobrej", tercjarki franciszkańskiej (+ 1420); bł. Humilisa, zakonnika (+ 1637); św. Merkuriusza z Cezarei Kapadockiej, żołnierza i męczennika (+ poł. III w.); św. Mojżesza z Rzymu, prezbitera i męczennika (+ 251); błogosławieni małżonkowie Alojzy i Maria Quattrocchi (+ 1951, 1965)
=====
Dzisiejsze czytania: (Ap 20,1-4.11-21,2); (Ps 84,3-4.5-6a i 8a); Aklamacja (Łk 21,28); (Łk 21,29-33);
=====
Monastyczna Liturgia Godzin, Tom IV, PIĄTEK 34 TYGODNIA ZWYKŁEGO - s. 545 nn. oraz Psalmodia z Piątku 2 tygodnia Psałterza- s. 911 nn.

Jutro: SOBOTA 34 TYGODNIA ZWYKŁEGO - s. 549 nn. oraz Psalmodia z Soboty 2 tygodnia Psałterza- s. 937 nn.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/index.php3

W NAJBLIŻSZYM CZASIE

S. Stefania OSB pt, 02 marca 2018 14:35====
INTENCJE APOSTOLSTWA MODLITWY NA LISTOPAD 2022 roku
=====
Za dzieci, które cierpią

Módlmy się, aby dzieci, które cierpią ‐ te, które żyją na ulicy, ofiary wojen, sieroty ‐ miały dostęp do edukacji i mogły na nowo zaznać uczucia ze strony rodziny.

====
20 LISTOPADA

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

====
21 LISTOPADA

Wspomnienie obowiązkowe Ofiarowania N.M.P.

Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego (,,Pro Orntibus")

Dzień Imienin Biskupa Łomżyńskiego Janusza Bogusława Stepnowskiego. Księdza Biskupa ogarniamy naszą modlitwą.

====
22 LISTOPADA

Wspomnienie obowiązkowe św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy

====
24 LISTOPADA

Wspomnienie obowiązkowe św.Męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy

====
27 LISTOPADA

I Niedziela Adwentu

====
30 LISTOPADA

ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA

====
2 GRUDNIA

I-wszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. porannej odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i otrzymamy  błogosławieństwo.

====
3 GRUDNIA

Wspomnienie obowiązkowe Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

I-wsza sobota miesiąca

Po Mszy św. porannej wystawienie  Najświętszego Sakramentu , Litania Loretańska  i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Modlitewne czuwanie w naszym przyklasztornym kościele w intencji powołań kapłańskich, zakonnych, misyjnych i do naszego Opactwa - o godz. 17.00

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

====
4 GRUDNIA

II Niedziela Adwentu

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

S. Stefania OSB wt, 01 listopada 2022 15:40


Ant. Uwielbiajmy Króla królów, / który jest koroną wszystkich świętych.
=====
Ef 1, 17-18

Niech Bóg Pana naszego, Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, da wam ducha mądrości i objawienia w głębszym poznaniu Jego samego, to znaczy światłe oczy dla waszego serca, tak byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania i czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych.
=====
MODLITWA

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty ukazałeś nam w jednej uroczystości czcić zasługi wszystkich Świętych, † prosimy Cię, abyś dzięki wstawiennictwu tak wielu orędowników * hojnie udzielił nam upragnionego przebaczenia. Przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, naszego Pana i Boga, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/11-01.php3

Wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

S. Stefania OSB pt, 07 października 2022 08:35


Ant. Uwielbiajmy Chrystusa, / Syna Dziewicy Maryi.
=====
Ga 4, 4-5

Gdy nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo.
=====
MODLITWA

Wszechmogący Boże, przez zwiastowanie anielskie poznaliśmy wcielenie Chrystusa, Twojego Syna, † prosimy Cię, wlej w nasze serca swoją łaskę, * abyśmy przez Jego mękę i krzyż, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny, zostali doprowadzeni do chwały zmartwychwstania. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/10-07a.php3

ŚWIĘTO NARODZENIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

S. Stefania OSB cz, 08 września 2022 08:41


Ant. Uwielbiajmy Chrystusa / w dniu narodzenia przeczystej Dziewicy Maryi.
=====
Jr 23, 5a. 6

Oto nadejdą dni, mówi Pan, kiedy wzbudzę Dawidowi Odrośl sprawiedliwą. W jego dniach Juda dostąpi zbawienia, a Izrael będzie mieszkał bezpiecznie. To zaś będzie imię, którym go będą nazywać: Pan naszą sprawiedliwością.
=====
MODLITWA

Wszechmogący Boże, macierzyństwo Najświętszej Dziewicy stało się początkiem naszego zbawienia, † udziel swoim sługom łaski, * aby święto Jej Narodzenia utwierdziło nas w pokoju. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/09-08a.php3

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

S. Stefania OSB nie, 12 czerwca 2022 11:05


Ant. Uwielbiajmy Boga prawdziwego, / Jedynego w Trójcy i Troistego w jedności.
=====
1 Kor 12, 4-6

Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, ale ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich.
=====
MODLITWA

Boże Ojcze, Ty zesłałeś na świat Twojego Syna, Słowo Prawdy, i Ducha Uświęciciela, aby objawić ludziom tajemnicę Bożego życia: † spraw, abyśmy wyznając prawdziwą wiarę, uznawali wieczną chwałę Trójcy * i uwielbiali jedność Osób Bożych w potędze Ich działania. Przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, naszego Pana i Boga, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/trojca.php3

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

S. Stefania OSB nie, 29 maja 2022 13:36


Ant. Alleluja, uwielbiajmy Chrystusa Pana, / który wstępuje do nieba, alleluja.
=====
Hbr 10, 12-14

Chrystus, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga, oczekując tylko, aż nieprzyjaciele Jego staną się podnóżkiem nóg Jego. Jedną bowiem ofiarą udoskonalił na wieki tych, którzy są uświęceni.
=====
MODLITWA

Wszechmogący Boże, Wniebowstąpienie Twojego Syna jest wywyższeniem ludzkiej natury, † spraw, abyśmy pełni świętej radości składali Tobie dziękczynienie * i utwierdź naszą nadzieję, że my członkowie Mistycznego Ciała Chrystusa połączymy się z Nim w chwale. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/wniebowstapienie.php3

11 MAJA- Wspomnienie obowiązkowe świętych Odona, Majola, Odylona, Hugona i bł. Piotra, opatów kluniackich

S. Stefania OSB nie, 15 maja 2022 11:17


Ant. Jesteście dla mnie ludźmi świętymi, * mówi Pan, pomnożę waszą liczbę / i modlić się będziecie za mój lud, alleluja.

HYMN Z JUTRZNI
1 Ojcowie nasi święci,
Niech spłynie wasza chwała
Na tych, co waszą drogą
Zdążają dziś za wami.

2 Wielkiego Prawodawcy
Ustawy i nakazy
Wydały w waszym życiu
Obfity plon świętości.

3 I był kluniacki klasztor
Jak ogród ukwiecony,
Jak sad owocujący
Pod waszą czujną pieczą.

4 Iluż to waszych braci
Dotarło do bram nieba
Dzięki nauce waszej
I waszym ciągłym trudom!

5 Więc dziś i nam pomóżcie
Do nieba za Chrystusem
Podążać za przewodem
Reguły tak wam drogiej!

6 Niech i my razem z wami
Znajdziemy się w ojczyźnie
I Trójcy Przenajświętszej
Głosimy wiecznie chwałę. Amen.
=====
Syr 17, 7-10

Pan ich napełnił wiedzą i rozumem, o złu i dobru ich pouczył. Położył oko swoje w ich sercu, aby im pokazać wielkość swoich dzieł. Imię świętości wychwalać będą i wielkość Jego dzieł opowiadać.
=====
MODLITWA

Wszechmogący Boże, przez świętych Opatów uczyłeś nas kształtować życie według Ewangelii, * spraw, abyśmy wśród zmiennego świata całym sercem przylgnęli do tego, co trwa na wieczność. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-11c.php3

8 MAJA- UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI

S. Stefania OSB wt, 26 kwietnia 2022 08:28


Ant. Uwielbiajmy Chrystusa Pana / w uroczystość świętego Stanisława, alleluja.
=====
Ga 1, 10-11

Czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym ludziom starał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa. Głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim.
=====
MODLITWA

Wszechmogący Boże, święty Stanisław, biskup, nieustraszenie broniąc Twojej chwały padł pod ciosami prześladowców, † spraw, abyśmy za jego wstawiennictwem * aż do śmierci trwali w nienaruszonej wierze. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-08a.php3

25 MARCA- UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

S. Stefania OSB pt, 25 marca 2022 08:29


Ant. Dzisiaj Bóg zstąpił na ziemię, / uwielbiajmy Wcielone Słowo.
=====
Ga 4, 4-5

Gdy nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo.
=====
Ant. Benedykt wolał raczej trudzić się dla Boga / niż cieszyć się uznaniem tego świata.
=====
MODLITWA

Boże, z Twojej woli w łonie Maryi Dziewicy odwieczne Słowo przyjęło ludzkie ciało; † spraw, abyśmy wyznając, że nasz Odkupiciel jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, * zasłużyli na udział w Jego Boskiej naturze. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-25a.php3

25 marca - Msza św. w intencji pokoju na Ukrainie

S. Stefania OSB pon, 21 marca 2022 12:13


25 marca o godz, 16.30 w naszym kościele będzie sprawowana msza św. w intencji pokoju na Ukrainie i zostanie odmówiony akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po niej odmówimy Drogę Krzyżową.

ŚWIĘTO PRZEJŚCIA DO NIEBA ŚWIĘTEGO OJCA NASZEGO BENEDYKTA

S. Stefania OSB pon, 21 marca 2022 08:35


Ant. Uwielbiajmy Boga / w dniu narodzin dla nieba / Ojca naszego, świętego Benedykta.
=====
Mdr 10, 10. 12

Wyjdź z twej ziemi rodzinnej i z domu twego ojca do kraju, który ci ukażę. Uczynię z ciebie wielki naród, będę ci błogosławił i twoje imię rozsławię: staniesz się błogosławieństwem.
=====
Ant. Benedykt wolał raczej trudzić się dla Boga / niż cieszyć się uznaniem tego świata.
=====
MODLITWA

Boże, nasz Ojcze, Ty napełniłeś świętego Benedykta, opata, duchem Twojego Syna i uczyniłeś go wybitnym nauczycielem ewangelicznej doskonałości † spraw, abyśmy czcząc jego pełne blasku przejście do nieba, * zdążali do szczytów miłości i chwały. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/07-11a.php3

UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

S. Stefania OSB so, 19 marca 2022 08:32


Ant. Uwielbiajmy Chrystusa Pana, / który powierzył się opiece świętego Józefa.
=====
Mdr 10, 10. 12

Mądrość powiodła sprawiedliwego po drogach prostych, i dała mu znajomość rzeczy świętych. Ustrzegła go przed wrogami i uchroniła przed gotującymi zasadzki.
=====
Ant. Otrzymawszy we śnie nakaz / Józef wziął matkę i Dziecię i udał się do Galilei, / do miasta Nazaret i tam osiadł.
=====
MODLITWA

Wszechmogący Boże, Ty powierzyłeś młodość naszego Zbawiciela wiernej straży świętego Józefa, † spraw za jego wstawiennictwem, * aby Twój Kościół nieustannie współdziałał w dziele zbawienia. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/sw_jozef.php3

13 LUTEGO- UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WALENTEGO

S. Stefania OSB so, 12 lutego 2022 08:19


13 lutego o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza św. odpustowa ku czci św. Walentego, której przewodniczyć będzie Jego Ekscelencje ks. bp. Janusz StepnowskiSERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
=====
więcej: https://diecezja.lomza.pl/kuria/komunikaty-kurii

10 luty- UROCZYSTOŚĆ ŚW. SCHOLASTYKI, DZIEWICY

S. Stefania OSB cz, 10 lutego 2022 09:18


Ant. Uwielbiajmy Boga * w dniu przejścia do nieba świętej matki Scholastyki.
=====
Pnp 8, 7

Ogrom wód nie zdoła ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki. Jeśliby kto oddał za miłość całe bogactwo swego domu, pogardzą nim tylko.
=====
Ant. Dzisiaj święta dziewica Scholastyka * weszła do radości swojego Pana / i razem z bratem cieszy się szczęściem wiekuistego życia.
=====
MODLITWA

Obchodząc święto świętej Scholastyki, dziewicy, prosimy Cię, Boże, † abyśmy za jej przykładem służyli Tobie z wierną miłością * i osiągnęli szczęście przebywania z Tobą. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-10a.php3

2 LUTEGO- ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

S. Stefania OSB śr, 02 lutego 2022 10:13


Ant. Uwielbiajmy Pana, / który przychodzi do swojej świątyni.
=====
Hbr 4, 15-16

Nie takiego mamy Arcykapłana, który by nie mógł współczuć naszym słabościom, lecz doświadczonego we wszystkim na nasze podobieństwo, z wyjątkiem grzechu. Przybliżmy się więc z ufnością do tronu łaski, abyśmy otrzymali miłosierdzie i znaleźli łaskę w stosownej chwili.
=====
MODLITWA

Wszechmogący, wieczny Boże, Twój Jednorodzony Syn, który przyjął nasze ludzkie ciało, został w dniu dzisiejszym przedstawiony w świątyni, † pokornie Cię błagamy, * spraw, abyśmy mogli stanąć przed Tobą z czystymi sercami. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-02.php3

25 STYCZNIA- ŚWIĘTO NAWRÓCENIA ŚW. PAWŁA, APOSTOŁA

S. Stefania OSB wt, 25 stycznia 2022 08:16


Ant. Wysławiajmy naszego Boga / za nawrócenie świętego Pawła.
=====
Dz 26, 16b-18

Ukazałem się tobie po to, aby ustanowić cię sługą i świadkiem tego, co zobaczyłeś, i tego, co ci objawię. Obronię cię przed ludem i przed poganami, do których cię posyłam, abyś otworzył im oczy i odwrócił od ciemności do światła, od władzy szatana do Boga. Aby przez wiarę we Mnie otrzymali odpuszczenie grzechów i dziedzictwo ze świętymi.
=====
MODLITWA

Wszechmogący Boże, obchodzimy dzisiaj nawrócenie świętego Pawła Apostoła, którego powołałeś do głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom, † spraw, abyśmy za jego przykładem dążyli do Ciebie * i świadczyli wobec świata o prawdzie Twojej Ewangelii. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-25.php3

15 STYCZNIA: Wspomnienie obowiązkowe świętych Maura i Placyda, uczniów św. Benedykta

S. Stefania OSB nie, 16 stycznia 2022 10:08


Ant. do Pieśni Zachariasza : Maur i Placyd umiłowali krzyż Chrystusa * ponad wszystkie bogactwa świata, / a chwałę nieba bardziej niż godność wielkiego rodu.
=====
Kol 3, 1b-3

Szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu.
=====
MODLITWA

Boże, Ty w świętych Maurze i Placydzie dałeś nam podziwu godny wzór życia mniszego, † spraw, abyśmy wstępowali w ich ślady * i mogli być uczestnikami ich nagrody. Przez Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, naszego Pana i Boga, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * przez wszystkie wieki wieków. Amen.
=====
więcej: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/01-15b.php3

« · 1 · 2 · 3 · 4 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę