Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Most na Pisie otwarty?

                Mieszkańcy Balik i Serwatk z ulgą przyjęli zapowiedź o dopuszczeniu do ruchu mostu na Pisie. Odcięci od święta przez kilkanaście miesięcy wątpili czy termin otwarcia będzie dotrzymany. Pan Bóg sprzyjał, pogoda była korzystna, inwestycja zakończona.

                Otwarcie przejazdu przez Pisę oznacza koniec znacznie zwiększonych wydatków ponoszonych przez mieszkańców na dojazd do pracy, ośrodka zdrowia, na pocztę czy do apteki. Skraca to znacznie czas dojazdu dzieci do szkoły. Dwie godziny spędzane codziennie na dojazd do szkoły i z powrotem nie przyczyniały się do postępów w nauce.

                Szczęśliwie również, iż żaden z mieszkańców nie zmarł, gdyż karetka pogotowia pokonywała trasę w 50 min. co kilka razy z trudem wystarczyło dla potrzeb oczekujących na pomoc, w tym dla niżej podpisanego.

                Do utrudnień związanych z budową mostu, związanych z niedbalstwem budowniczych, zaliczam brak widocznego harmonogramu prac, chociażby tablicy z napisem „ za … dni koniec budowy”. Pytani o datę zakończenia robotnicy odpowiadają „jak Bóg da”. A nade wszystko brakowało oznakowania tras dojazdowych. Był to przejaw lekceważenia mieszkańców i odwiedzających te miejscowości. Myślę, że są to niedoróbki „wschodnie”. W województwach zachodnich nie do pomyślenia.

                Trzeba jednak przyznać, że gdyby zorganizowano konkurs na najładniejszy most w regionie lub … to most na Pisie nie byłby na straconej pozycji i ruch turystyczny zwiększyłby się znacznie.

                                                                                   Napoleon Fortini.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę