Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Łomżyński Klub Sportowy

18-400 Łomża, ul. Zjazd 11, tel. 216 34 27
Rok założenia: 1928
Barwy: biało-czerwone

Prezes: Krzysztof Lendzioszek
Dyrektor: Anna Chorążak
Trener: Tadeusz Gaszyński.

Początki historii klubu sięgają 1926r, powstał natomiast w roku 1928, z miejsca zyskując niesłabnącą do dzisiaj sympatię mieszkańców miasta. Mimo wichrów historii trwale wpisał się w nadnarwiański krajobraz, gdzie na tutejszym stadionie piłkarze i lekkoatleci rozgrywają swoje zawody.
Klub siedmiokrotnie zmieniał nazwę, co było dyktowane głównie troską decydentów o zapewnienie środków finansowych na działalność. Dla łomżan biało-czerwoni zawsze byli ŁKS, który jak ludzie miał okresy sukcesów i porażek, upadków i wzlotów, lata złe i dobre. Ogółem działało w nim 19 sekcji, w tym w najlepszym okresie jednocześnie było ich 10. Jedne znikały inne powstawały. Jedynie piłka nożna trwa stale, dostarczając sympatykom najwięcej wzruszeń, przysparzając miastu obok boksu, tenisa stołowego, taekwondo i koszykówki, najwięcej sukcesów. Trudne ostatnie lata odbiły swe piętno na klubie. Dziś obok piłkarzy, istnieje tylko sekcja lekkoatletyczna, której zawodnicy ongiś plasowali się w tabelach 10 najlepszych w Polsce, a ŁKS stanowi niekwestionowany, obok piwa i mączki ziemniaczanej, znak rozpoznawczy miasta"
Cytat z dzieła Henryka Pestki pt. " Łomżyński Klub Sportowy 1928-2000"


ŁKS wiosną 2004r.
nieoficjalna strona ŁKS Łomża

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę