środka, 01 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Pasowanie w grupie III

Foto: Pasowanie w grupie III
Agata Komorowska śr, 01 listopada 2017 22:12

Dnia 24 października 2017 r czterolatki z grupy III zostały pasowane przez Panią Dyrektor. Wszytko odbyło się oczywiście w obecności zaproszonych rodziców. Zanim jednak dzieci dostąpiły tego zaszczytu, zaprezentowały część artystyczną, wierszyki, piosenki i tańce.

Czterolatki w salonie dla psów

Foto: Czterolatki w salonie dla psów
Agata Komorowska pt, 20 października 2017 21:21

Tego jeszcze nie było. 10 października czterolatki z grupy III odwiedziły salon fryzjerski dla psów. Do salonu zaprosiła nas właścicielka Pani Agata Sokołowska. Dzieci miały możliwość obejrzenia wyposażenia salonu oraz pokaz kąpieli, strzyżenia, rozczesywania, trymowania, obcinania pazurów, kosmetykę uszu i oczu. Niektóre chętne przedszkolaki mogły włączyć się do pielęgnacji czworonogów, Serdecznie dziękujemy Pani Agatce za zaproszenie.

Spotkanie z pielęgniarką

Foto: Spotkanie z pielęgniarką
Agata Komorowska pt, 20 października 2017 08:58

Spotkania z pielęgniarką Panią Anią Krajewską są zawsze dobrą lekcją dla naszych przedszkolaków. Tym razem 9 października Pani Ania przypomniała podstawowe zasady higieny osobistej. Opowiedziała o zdrowym odżywianiu , piramidzie zdrowia oraz znaczeniu ruchu na świeżym powietrzu. Zwróciła uwagę na szkodliwe działanie zbyt długiego oglądania bajek telewizyjnych, grania na komputerze czy telefonie. Dziękujemy Pani Aniu.

Owocowa sałatka czterolatków z grupy II

Foto: Owocowa sałatka czterolatków z grupy II
Agata Komorowska pt, 20 października 2017 08:17

Kuchcikowanie to ulubione zajęcie przedszkolaków. Czterolatki z grupy drugiej 22 września "ostro" wzięły się do pracy i zrobiły sałatkę owocową dla wszystkich przedszkolaków. Radości było przy tym wiele wystarczy popatrzeć na uśmiechnięte buziaki. Sałatka była pyszna mniam, mniam... Dziękujemy

Witamy po wakacjach!!!

Foto: Witamy po wakacjach!!!
Agata Komorowska śr, 13 września 2017 20:55

W "Piąteczce" po wakacjach znów głośno i gwarno. Nasze przedszkole tętni życiem. Dzieciaki wróciły do swoich kolegów i koleżanek. Jak spędzaliśmy pierwsze tygodnie przedszkolnej przygody?? Zobaczcie sami.

Zakończenie roku 2016/2017

Foto: Zakończenie roku 2016/2017
Agata Komorowska cz, 06 lipca 2017 11:59

We wtorek 20 czerwca zakończyliśmy rok przedszkolny 2016/2017. Uroczystość została poprzedzona przedstawieniem teatralnym "Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków" w wykonaniu dzieci 5 i 6 - letnich.

Wycieczka do Dyniolandu

Foto: Wycieczka do Dyniolandu
Agata Komorowska cz, 06 lipca 2017 11:58

22 czerwca chętne przedszkolaki z naszej placówki wybrały się na wycieczkę do Dyniolandu. Miejsca, gdzie nauka idealnie łączy się z zabawą.

Zapraszamy wszystkich do Krainy Baśni...

Foto: Zapraszamy wszystkich do Krainy Baśni...
Agata Komorowska cz, 08 czerwca 2017 17:53

Czerwcowe przedstawienie teatralne na dobre wpisało się już w kalendarz imprez Przedszkola Publicznego nr 5 w Łomży. W czwartek 8 czerwca dzieci 5 i 6 – letnie z piąteczki zaprosiły swoich kolegów z łomżyńskich placówek na spektakl pt: „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. W Sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich licznie zgromadzoną publiczność powitała Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz.

Piknik rodzinny

Foto: Piknik rodzinny
Agata Komorowska cz, 08 czerwca 2017 17:52

6 czerwca przedszkolaki wraz z rodzicami oraz dzieci, które swoją przygodę z naszą placówką zaczną dopiero we wrześniu mieli okazję zintegrować się i poznać bliżej podczas pikniku rodzinnego, który odbył się w ogrodzie przedszkolnym. Hasło tegorocznej imprezy to: "Piąteczka o zdrowie dba, zawsze humor dobry ma!! ".

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

Foto: Wycieczka z okazji Dnia Dziecka
Agata Komorowska cz, 08 czerwca 2017 17:50

1 czerwca to wyjątkowy czas, kiedy dzieckiem, choćby tylko przez krótką chwilę może stać się każdy z nas. W tym wyjątkowym dniu zabraliśmy nasze przedszkolaki na wycieczkę do Nowogrodu.

Niech żyją Mamusie i Tatusiowie

Foto: Niech żyją Mamusie i Tatusiowie
Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:27

W dniach od poniedziałku 22 maja do piątku 26 maja odbyły się przedszkolne uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci poprzez wiersze, piosenki i swoje występy dziękowały Mamom i Tatusiom za Ich miłość rodzicielską, wychowanie, ciepło, troskę i wszystkie inne dary, których nie sposób wyliczyć. Do życzeń dzieci dołączały samodzielnie wykonane laurki. Wszystkim Mamom i Tatusiom życzymy wszystkiego najlepszego !

Chemiczna piaskownica

Foto: Chemiczna piaskownica
Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:26

25 maja w siedzibie PWSIiP odbyły się ostatnie w tym roku zajęcia z cyklu „Akademia Sześciolatka". Zatytułowane były „Chemiczna piaskownica". Przygotowane zostały przez Rektora PWSIiP, profesora Roberta Charmasa, który w asyście małego Arturka zaprezentował młodym żakom kilka ciekawych doświadczeń chemicznych. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały wybuch mini wulkanu, pokaz wytwarzania piany, spalania magnezu, różnobarwne substancje zmieniające kolor, spalanie sodu w wodzie i inne eksperymenty. Po tak ciekawych i inspirujących zajęciach na pewno niektórzy młodzi żacy zamarzyli o tym, aby w przyszłości zostać chemikiem.

Starszaki na stadionie

Foto: Starszaki na stadionie
Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:26

W zdrowym ciele zdrowy duch ! - każdy z nas zna doskonale przesłanie tego hasła,a w czasach wszechobecnych komputerów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych to hasło, ma znaczenie szczególne. Warto zaszczepiać zamiłowanie do ruchu i zdrowego stylu życia. Z tego też powodu nasze starszaki bardzo chętnie skorzystały z zaproszenia MOSiR-u na Stadion Miejski. Dzieci poznały kilka dyscyplin lekkoatletycznych, mogły spróbować swoich sił w rzucie dyskiem, piłeczką, skoku w dal, biegach; obejrzały profesjonalny sprzęt sportowy.

Czterolatki potrafią zrobić sałatkę

Foto: Czterolatki potrafią zrobić  sałatkę
Agata Komorowska so, 27 maja 2017 22:24

Nasze czterolatki to dzielne zuchy. Potrafią zrobić wiele ciekawych i pożytecznych rzeczy, a dowodem na to jest chociażby sałatka owocowa, którą wykonały samodzielnie 15 maja. Brawooo !

Zielono mi - przegląd wierszy o wiośnie

Foto: Zielono mi  - przegląd wierszy o wiośnie
Agata Komorowska wt, 16 maja 2017 22:44

12 maja w naszym przedszkolu odbył się przegląd wierszy o wiośnie pod hasłem "ZIELONO MI". Do udziały zgłosiło się trzydzieści troje dzieci z różnych grup wiekowych. W jury przeglądu zasiadły: Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz, Pani Barbara Lipińska oraz logopeda Pani Barbara Dzieniszewska. Przegląd zorganizowała i poprowadziła Izabela Sztejno. Uczestnicy pełni emocji pięknie recytowali wiersze różnych autorów w tym Marii Konopnickiej, Jana Brzechwy i wielu innych. Widownia nagradzały trudy uczestników gromkimi brawami. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy!

Święto Flagi w „Piąteczce”

Foto: Święto Flagi w „Piąteczce”
Agata Komorowska pt, 28 kwietnia 2017 20:21

Obchody Święta Flagi wpisały się już na stałe w kalendarz uroczystości Przedszkola Publicznego Nr 5 w Łomży. 28 kwietnia przedszkolaki z piąteczki wystrojone w biało - czerwone barwy uczciły to święto specjalną akademią.

Imieniny Stanisława

Foto: Imieniny Stanisława
Agata Komorowska pt, 28 kwietnia 2017 20:13

W poniedziałek 8 maja, w dzień imienin Stanisława, starszaki wraz z Panią Dyrektor, Panią Genią, Panią Basią i Panią Agnieszką odwiedziły Jego Ekscelencję bp Stanisława Stefanka. Dzieci przygotowały samodzielnie laurki i złożyły serdeczne życzenia. W imieniu całej społeczności przedszkola życzenia złożyła Pani Dyrektor Jadwiga Juchniewicz. Jego Ekscelencji życzymy zdrowia i wszelkich Łask Bożych.

Życzenia imieninowe

Foto: Życzenia imieninowe
Agata Komorowska pt, 28 kwietnia 2017 20:12

W poniedziałek tuż po imieninach Jerzego starszaki wybrały się z życzeniami do proboszcza parafii Sanktuarium Miłosierdzia Bożego księdza Jerzego Abramowicza. Poprzez wierszyk i piosenkę złożyły najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i wszelkich łask Bożych. Do życzeń przedszkolaków przyłącza się również cały personel przedszkola życząc STO LAT!!!

Gimnastyka fajna sprawa

Foto: Gimnastyka fajna sprawa
Agata Komorowska pt, 28 kwietnia 2017 20:11

Ćwiczenia gimnastyczne i zabawy ruchowe są ogromnie ważne w rozwoju małego człowieka.

Ogromny sukces przedszkolaków z Piąteczki

Foto: Ogromny sukces przedszkolaków z Piąteczki
Agata Komorowska pon, 24 kwietnia 2017 23:10

Po raz drugi Przedszkole "Piąteczka" w Łomży przystąpiło do udziału w "VII Multimedialnym Ogólnopolskim i III Międzynarodowym Przeglądzie Małych Form Parateatralnych zorganizowanym przez Przedszkole "Smykolandia" w Warszawie objętym przez patronat Ministra Edukacji Narodowej, Burmistrza Dzielnicy Mokotów oraz Ośrodka rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę