Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Podsumowanie LUKS(usowego) roku

- Miniony sezon był bardzo udany mamy nadzieję, że przyszły nie będzie gorszy – podkreślał Andrzej Korytkowski trener lekkoatletów klubu LUKS „PREFBET” w Śniadowie podczas podsumowania sportowego roku w klubie. W sezonie 2006 sportowcy LUKS-a zdobyli aż 56 medali na różnego rodzaju mistrzostwach i pobili 14 rekordów województwa podlaskiego. LUKS „PREFBET” w Śniadowie zrzesza około 50 zawodników z 21 gmin i wszystkich powiatów byłego województwa łomżyńskiego.

Około 80 osób w tym v- ce starosta łomżyński, kilku wójtów, burmistrzów i dyrektorów szkół uczestniczyło w podsumowaniu wyników sportowych zawodników klubu LUKS „PREFBET” w Śniadowie. Impreza już po raz siódmy z rzędu odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Śniadowie Podczas uroczystości rozdano 133 pucharów w 10 kategoriach: debiutanci, zdobywcy punktów, rekordziści województwa, medaliści mistrzostw polski, współpracownicy, nauczyciele, dyrektorzy szkół, samorządy, sponsorzy, oraz ranking klubu.

Nagrodzonych w kategorii „debiutanci” było 12 zawodników, którzy trenują 1-szy rok a już osiągnęli bardzo dobre wyniki. Punkty dla klubu zdobyło 38 osób.

Rekordzistami województwa w tym roku są:

 1. Magdalena Stankiewicz - rekord woj. juniorek i jun. młodszych na 800m 2.08,53

 2. Arkadiusz Wojno - rekordzista gimnazjów na 300m 35.07

 3. Daniel Chyliński - rekordzista gimnazjów na 600m 1.21,29

 4. Anna Pruszkowska - najbardziej wszechstronna biegaczka woj. podlaskiego w historii, prawdziwa multirekordzistka w sumie już 21 razy poprawiała najlepsze osiągnięcia w województwie na 9- ciu dystansach od 600m do 5 km, rekordowe osiągnięcia Anny Pruszkowskiej w 2006 to: rekordy juniorek: 1000m – 2.49,63, 1500m – 4.28,84, 3000m – 9.50,62, 5000m – 18.11,85, oraz rekordy seniorek: 1 Mila, 1500m z przeszkodami, 2000 z przeszkodami

Dzięki Magdzie i Ani wszystkie rekordy w woj. juniorek należą do PREFBETU, natomiast w kategorii młodzików i gimnazjów wśród chłopców również od 300m do 2 km wszystkie należą do nas.

Tegoroczni medalistami są również:

 1. Magdalenę Stankiewicz - brązową medalistkę Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na 600m 1.35,22 , brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na 400m 56.70

 2. Arkadiusza Wojno - brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na 600m 1.23,26, brązowy medalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych na 400m 49.11

 3. brązowa sztafeta 4x400m w składzie: Paweł Olszewski, Daniel Chyliński, Rafał Zalewski, Arkadiusz Wojno

Satysfakcja jest tym większa, że wszyscy są wychowankami Andrzeja Korytkowskiego i pochodzą z naszego klubu a do sztafety nikt nie był wypożyczany jak to robią inne kluby.

Wyniki Rankingu klubowego

 1. Anna Pruszkowska

 2. exquo: Arkadiusz Wojno i Magdalena Stankiewicz.

 1. Daniel Chyliński,

 1. 5. Grzegorz Jamiołkowski

 1. Piotrowska Justyna

 2. Rydzewski Tomasz

 3. Justyna Kijek


Osiągnięcia klubu w sezonie 2006:

 • 26 medali mistrzostw woj. podlaskiego

 • 13 medali mistrzostw makroregionu podlasko-lubelskiego

 • 12 medali Mistrzostw Polski LZS (w tym 8 złotych)

 • 5 medali Mistrzostw Polski

 • 14 pobitych rekordów woj. podlaskiego

 • Spośród klubów łomżyńskich w klasyfikacji sport dzieci i młodzieży jesteśmy zdecydowanie najlepsi 105 pkt, drugim klubem jest LKS Narew Łomża i ma ich tylko 68 a trzeci Medyk Łomża 46

 • 3- cie miejsce w klasyfikacji medalowej na Mistrzostwach Polski LZS

 • 1- sze miejsce Andrzeja Korytkowskiego w klasyfikacji trenerów na Mistrzostwach Polski LZS

 • Arkadiusz Wojno i Magdalena Stankiewicz wystąpili w reprezentacji Kraju podczas meczu Polska- Niemcy

 • Arkadiusz Wojno, Magdalena Stankiewicz i Anna Pruszkowska są w Kadrze Polski

 • LUKS PREFBET w punktacji Polskiej federacji Sportu Młodzieżowego w woj. podlaskim na 82 sklasyfikowane kluby ze wszystkich dyscyplin jest na 8 miejscu

 • Od 4 lat w biegach w oj. podlaskim Prefbet Śniadowo to nr 1 (na 18 medali z Mistrzostw Polski zdobytych przez województwo 14 są dziełem PREFBETU!!!

 • Od 6- ciu lat w Łomży wśród lekkoatletów jesteśmy najlepsi


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę