Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@
Gazeta Bezcenna nr 165

Gabinet jak z bajki

Minister z tapicerką skórzaną w kolorze ciemny brąz – to nowy fotel prezydenta Łomży. Na dwa tygodnie przed końcem tej kadencji samorządu prezydent przeprowadził się do starego ratusza. Jerzy Brzeziński zajął okazały gabinet na I piętrze misternie odnowionego historycznego budynku rządców miasta. W nim będzie urzędował też nowy prezydent. Gabinet jest ponoć piękny... dębowa podłoga, ciężkie stylowe kotary, gruby, wyciszający pomieszczenie dywan... ale jak wygląda, tego my nie wiemy. Prezydent nie życzy sobie, aby robić tam zdjęcia.

Gabinet prezydenta Łomży musi być godny... Sam urząd zobowiązuje, a i włodarze miasta nieraz pokazali że lubią się dobrze pokazać. W czerwcu rajcowie uchwalili insygnia władzy lokalnej. Obok „tradycyjnych” kluczy do bram miasta pojawiły się ozdobne łańcuchy dla prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta... Jerzy Brzeziński w łańcuchu tym zaprezentował się już kilka miesięcy wcześniej na pogrzebie Hanki Bielickiej.
Wracając do, na razie owianego tajemnicą gabinetu prezydenta, to wiadomo, że został on zasiedlony dopiero w poniedziałek. W gabinecie znajduje się duży stół z ośmioma krzesłami, solidne biurko, komoda, witryna i oczywiście fotel... Zgodnie ze specyfikacją przetargową na dostawę nowych mebli do starego ratusza powinny one być w kolorach czereśnia antyczna lub orzech włoski. Krzesła stylizowane z obiciem - atłas żakardowy koloru oliwkowo-beżowego. W dokumencie opisano także jak ma wyglądać prezydencki tron - „fotel gabinetowy kolekcja NOWY STYL – MINISTER - z tapicerką skórzaną w kolorze ciemny brąz”. To oczywiście tylko meble, a styliści twierdzą, że najważniejsze i tak są dodatki. W gabinecie  prezydenta jest dębowa podłoga, ciężkie stylowe kotary i gruby, wyciszający pomieszczenie dywan... Wystrój gabinetu zaprojektowała łomżyńska plastyczka Grażyna Podedworna.
Jako pierwszy do zabytkowego ratusza przeprowadził się prezydent, ale nie będzie tam sam. Obok, poza sekretariatem prezydenta, zaplanowano także pomieszczenia dla wydziału promocji i skarbnika  Łomży. Piętro niżej – na parterze - znajduje się Urząd Stanu Cywilnego, pokój sekretarza miasta oraz wydział podatków. Nad prezydentem - na poddaszu - rozlokuje się wydział inwestycji i zamówień publicznych. Przeprowadzka ma zakończyć się niebawem – jeszcze przed wyborami samorządowymi.

Wybudowany w pierwszej połowie XIX stulecia łomżyński stary ratusz, to już nie tylko jeden z najciekawszych pod względem historycznym i architektonicznym budynków w mieście, ale teraz także jeden z najładniejszych...  Na remont zabytkowego budynku ratusza miasto wydało około 1,4 mln. zł. Za same meble do „starego” ratusza zapłaciliśmy z kasy miasta niemal 82 tys. zł.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę