Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Mikrolotowe mistrzostwa na łomżyńskim niebie

Na dwa dni miłośnicy sportów lotniczych – moto i paralotniarze oponowali łąki nad Narwią nieopodal nowego mostu. Niemal 40 zawodników z całego kraju rywalizowało w rozgrywanych już po raz ósmy Mikrolotowych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego KONTAKTY 2006. Wśród motolotniarzy wygrał Krzysztof Kruczyk z Ostrołęki, a wśród paralotniarzy Adam Cegiełka z Gdyni.


Do Łomży przyjechało i przyleciało 20 motolotniarzy i 16 paralotniarzy z Warszawy, Ostrołęki, Białegostoku, Wysokiego Mazowieckiego, Sochaczewa, Suwałk, Gdyni, Łochowa i Węgrowa.
Ci pierwsi rozrywali trzy konkurencje: nawigacja - przelot z szukaniem punktów naniesionych na mapy i ziemię, celność lądowania z wyłączonym silnikiem i przelot przez bramkę. Ta ostatnia była brana pod uwagę w ogólnej klasyfikacji i zaistniała jako oddzielna konkurencja Mistrzostw Polski. Na nadnarwiańskich łąkach bezkonkurencyjny w niej był Sławomir Czupryński z Warszawy, który przeleciał przez bramkę o 25 cm mniejszą niż wynosiła rozpiętość skrzydeł (9,5 m) jego motolotni.
Generalnie wśród motolotniarzy łomżyńskie mistrzostwa wygrał Krzysztof Kruczyk (Ostrołęka) przed Zbigniewem Pieciakiem (Łomża), Andrzejem Rolą (Warszawa) i Kazimierze Kicuniem (Wysokie Mazowieckie)

Wśród paralotniarzy wygrał Adam Cegiełka (Gdynia) przed Tomaszem Kudaszewiczem (Białystok) i  Mirosławem Hołownią (Gdynia).
Foto:
Foto: od lewej:  Kudaszewicz Tomasz Białystok, Cegiełka Adam Gdynia, Hołownia Mirosław Gdynia,Zbigniew Pieciak Łomża, Krzysztof Kluczyk Ostrołęka, Andrzej Rola Warszawa (fot. Kamil Klemczak)
Foto: odjazd - fot. Kamil Klemczak
Foto: Mistrowski Przelot bramka jest o 25 cm mniejsza od rozpiętości skrzydeł (fot. Kamil Klemczak)
Foto: fot. Klemczak
Foto: fot. Jacek Sawicki
Foto: fot. Jacek Sawicki
Foto: nocne loty nad Łomżą
Foto: poczuć skrzydła
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: fot. Adam Babiel
Foto: fot. Adam Babiel
Foto: fot. Adam Babiel

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę