Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.gazeta.pl

Trzy medale sprintera z Łomży

Artur Zaczek z Narwi Łomża okazał się jedną z gwiazd Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkiej atletyce, rozgrywanej w Łodzi. 17-letni łomżanin zdobył trzy medale: złoty i dwa srebrne. W finale biegu na 100 m jako jedyny z uczestników uzyskał rezultat poniżej 11 sekund (10,88 s). Na dystansie dwa razy dłuższym czas 22,20 dał mu drugie miejsce. Ponadto w sztafecie ze swoimi klubowymi kolegami: Hubertem Wiśniewskim, Jakubem Dąbrowskim i Jakubem Brulińskim, także zdobył srebrny medal.


O pozycję niżej w tej samej konkurencji uplasowały się natomiast koleżanki klubowe Zaczka: Karolina Skoblewska, Magdalena i Ewelina Konopka oraz Marzena Banach. Ostatnia z nich była też bezkonkurencyjna w skoku w dal, jako jedyna przekraczając odległość sześciu metrów (6,02 m). Nie zawiodła także Paulina Korzeniecka z łomżyńskiego ŁKS-u; wywalczyła srebro na dystansie 400 m.

- Jestem zadowolony z występu moich podopiecznych, chociaż w przypadku Zaczka liczyłem na dwa złote medale indywidualnie - mówi Jan Kotowski, trener Narwi. - Dobry występ zaowocował powołaniem Zaczka oraz Banach do kadry Polski na mecz międzypaństwowy Polska - Niemcy.

Trochę poniżej oczekiwań wypadł Arkadiusz Wojno (Prefbet Śniadowo), który w biegu na 400 m zajął trzecie miejsce. Na tej samej pozycji swe zmagania ukończyła też zawodniczka ze Śniadowa Magdalena Stankiewicz (400 m). Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyła też męska sztafeta 4x400 m Prefbetu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę