Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Nasza Złota Maja

Główne zdjęcie
Maja Chełstowska z dyplomem i złotym medalem mistrzostw

Łomżanka Maja Chełstowska wywalczyła złoty medal podczas XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentująca klub Orzeł Wałcz 16-latka z Łomży wystartowała na rozgrywanych w Kruszwicy Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w wioślarstwie. Złoto zdobyła płynąc w osadzie czwórek.

„złota osada”
„złota osada”
Maja Chełstowska, do niedawana uczennica łomżyńskiego Publicznego Gimnazjum nr 1. od roku uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Wałczu. Jak podkreśla złota medalistka poszła tam dzięki mamie, która jest absolwentka tej szkoły. To także mama namówiła ją aby trenowała wioślarstwo. Zaczęła przed rokiem i już się zakochała w tym sporcie.

- To bardzo piękny sport – podkreśla Maja Chełstowska. - Jest zdecydowanie piękniejszy od kajaków – dodaje zaznaczając, że wioślarstwo i kajakarstwo to dwie różne dyscypliny sportowe.

Maja podkreśla, że wygrać w Kruszwicy nie było łatwo. Wioślarze do pokonania mają dystans długości dwóch kilometrów.
- Przez cały czas trzymaliśmy się na drugiej - trzeciej pozycji. Sądziłam, że to już sukces, ale na dwieście metrów przed metą zaczęłyśmy przyspieszać i mimo, że do dziś trudno mi w to uwierzyć, wygrałyśmy – mówi złota Maja.
Czteroosobowa drużyna Orła Wałcz linię mety przepłynęła o jedną sekundę szybciej niż rywalki z Bydgoszczy i trzy sekundy przed reprezentantkami Warszawy.

Dodajmy, że mistrzostwa w Kruszwicy rozgrywane były w dniach 22-23 lipca. Złota osada „Orła Wałcz” to: Maja Chełstowska, Anna Karzyńska, Aleksandra Stańczak i Karolina Zbytek. Trenerem utalentowanych wioślarek jest Jerzy Stańczak.


Pokrewne (tag): mistrz

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę