Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Zlot Pojazdów Zabytkowych

Już po raz jedenasty Automobil Klub Łomżyński przy współudziale Stowarzyszenia CAAR zorganizował Zlot Pojazdów Zabytkowych. Przez dwa dni starodawne samochody jeździły po drogach regionu, a w niedzielę zaprezentowały się łomżanom. Najstarszymi maszynami zlotu były: DKW z 40r i Fiat 1100 z 37r.

W sobotę uczestnicy przejechali trasę z Piątnicy do Osowca. Droga wiodła przez malownicze tereny Biebrzańskiego Parku Narodowego tzw. Carskim traktem. Na miejscu wszyscy zwiedzili Twierdzę Osowiec. Drugi dzień zlotu to już atrakcje w samej Łomży. Zaczęło się od „egzaminu na prawo jazdy”. Właśnie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego na swoich maszynach uczestnicy zaliczali jazdę po placu. Następnie pilotowana przez policję kolumna starych samochodów ruszyła ulicami Łomży. Na Starym Rynku czekała kolejna atrakcja tym razem z udziałem publiczności. Jak określili to organizatorzy konkurs z jajami (dosłownie i w przenośni). Każda załoga musiała pokonać wyznaczony tor, kierowca prowadził w masce gazowej z zaklejonymi oczami, pilot także w masce gazowej, ale już mógł widzieć i prowadzić kierowcę. Aby obaj nie nudzili się podczas konkursu pilot trzymał jajko na „długiej łyżce” i po przejechaniu toru musiał wrzucić do stojącej na stoliku szklanki.

Publiczność, która licznie przybyła na rynek mogła sobie pooglądać stare maszyny, dotknąć, porozmawiać. Szczególnie interesowano się amerykańskim krążownikiem szos z końca lat 60 – Chevroletem Fleetwood.

Najstarszym uczestnikiem zlotu był 80 latek Zygmunt Jacyna, a najmłodszym prawie 8 tygodniowy Eryk Jasiński. Konkurs elegancji wygrał Piotr Niewadowski samochodem Warszawa oraz Andrzej Knyziak na DKW.

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę